Zaměstnanci značky Hermés stanuli před soudem kvůli padělaným kabelkám

Touha po bohatství se nevyplatila bývalým zaměstnancům francouzské značky Hermés, kteří prodávali falešné kabelky, včetně proslulé kabelky Birkin, pojmenované po britské zpěvačce Jane Birkin. Obviněno bylo celkem 10 osob, z čehož sedm z nich pro značku v minulosti pracovalo.

K nekalému obchodu mělo docházet v letech 2013 – 2014. Obvinění ve věku 30 – 61 let podle všeho padělali desítky kabelek, jejichž ceny se pohybovaly v rozmezí od 23 500 do 32 000 eur. Jako bývalí zaměstnanci firmy byli schopni vytvořit věrohodné kopie, které následně prodávali lidem ve Francii a v Asii. Přišli si tak na velice slušný zisk, který činil více než 2 miliony eur, jak uvedl server The Guardian. Soud prozatím není u konce, takže není jasné, jaké tresty si obvinění nakonec vyslechnou.

View this post on Instagram

The Birkin Bag, an open secret. It’s 1984. On a Paris-London flight, a woman is seated beside a man. Perfect strangers. Once in the air, she searches through a shopping bag in the locker above her. Disaster! The contents fall out all around. The man helps her pick everything up. Speaking French with a strong English accent, she complains that she can’t find a bag to hold all her stuff. The man is Jean-Louis Dumas, the artistic director of Hermès. Pure chance put them together. They chat, he sketches. Listening to her wish list he designs a bag, before they land, that will take Paris by storm. Named for that same young woman, a certain Jane… Birkin. #Iconicbyaccident #Innovationinthemaking #Timelessstar #BirkinBag #Hermes

A post shared by Hermès (@hermes) on

View this post on Instagram

? @sparkledolll #hermes #birkin #birkinbag

A post shared by Hermes No.1 Fan Page (@hermes.addict) on

Již zmíněná kabelka Birkin patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější zboží značky Hermés. Jedná se o ručně vyráběnou kabelku z pravé kůže. Byla představena v roce 1980 a od té doby se stala symbolem luxusu. Je také velice oblíbená mezi sběrateli. V roce 2017 byla na aukci v Hong-Kongu prodána za neuvěřitelných 380 000 dolarů. Jean-Louis Dumas, bývalý generální ředitel Hermés, ji pojmenoval po britské zpěvačce Jane Birkin poté, co vedle ní seděl během letu z Paříže do Londýna. Zpěvačka si stěžovala na to, jak je těžké nalézt kvalitní koženou kabelku, která by byla prostorná. Tak vznikla legendární Birkin.

Foto: Instagram, Shutterstock.com.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!