Touha po bohatství se nevyplatila bývalým zaměstnancům francouzské značky Hermés, kteří prodávali falešné kabelky, včetně proslulé kabelky Birkin, pojmenované po britské zpěvačce Jane Birkin. Obviněno bylo celkem 10 osob, z čehož sedm z nich pro značku v minulosti pracovalo.

K nekalému obchodu mělo docházet v letech 2013 – 2014. Obvinění ve věku 30 – 61 let podle všeho padělali desítky kabelek, jejichž ceny se pohybovaly v rozmezí od 23 500 do 32 000 eur. Jako bývalí zaměstnanci firmy byli schopni vytvořit věrohodné kopie, které následně prodávali lidem ve Francii a v Asii. Přišli si tak na velice slušný zisk, který činil více než 2 miliony eur, jak uvedl server The Guardian. Soud prozatím není u konce, takže není jasné, jaké tresty si obvinění nakonec vyslechnou.

View this post on Instagram

The Birkin Bag, an open secret. It’s 1984. On a Paris-London flight, a woman is seated beside a man. Perfect strangers. Once in the air, she searches through a shopping bag in the locker above her. Disaster! The contents fall out all around. The man helps her pick everything up. Speaking French with a strong English accent, she complains that she can’t find a bag to hold all her stuff. The man is Jean-Louis Dumas, the artistic director of Hermès. Pure chance put them together. They chat, he sketches. Listening to her wish list he designs a bag, before they land, that will take Paris by storm. Named for that same young woman, a certain Jane… Birkin. #Iconicbyaccident #Innovationinthemaking #Timelessstar #BirkinBag #Hermes

A post shared by Hermès (@hermes) on

View this post on Instagram

? @sparkledolll #hermes #birkin #birkinbag

A post shared by Hermes No.1 Fan Page (@hermes.addict) on

Již zmíněná kabelka Birkin patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější zboží značky Hermés. Jedná se o ručně vyráběnou kabelku z pravé kůže. Byla představena v roce 1980 a od té doby se stala symbolem luxusu. Je také velice oblíbená mezi sběrateli. V roce 2017 byla na aukci v Hong-Kongu prodána za neuvěřitelných 380 000 dolarů. Jean-Louis Dumas, bývalý generální ředitel Hermés, ji pojmenoval po britské zpěvačce Jane Birkin poté, co vedle ní seděl během letu z Paříže do Londýna. Zpěvačka si stěžovala na to, jak je těžké nalézt kvalitní koženou kabelku, která by byla prostorná. Tak vznikla legendární Birkin.

Foto: Instagram, Shutterstock.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments