Koruna krásy, ženská pýcha, symbol ženství – vlasům se říká všelijak a my se určitě shodneme na tom, že upravené a zdravé vlasy zkrátka dokážou upoutat pozornost. Proto o ně pečujeme, dbáme na jejich úpravu i správnou péči a snažíme se dělat maximum, aby vypadaly krásně. Krásné, lesklé, zdravé a husté vlasy si ale vyžadují nejen mnoho času, ale také to správné vybavení. Máte ho?

Kdo chce krásné vlasy míti…

…ten se musí vybaviti!

Jsem si jistá, že určitě i vám záleží na pěkných vlasech. Která žena by si nepřála mít bujnou kštici, která by svým leskem každého ohromila a která by se stala pomyslnou třešinkou na dortu její vizáže? Tak vidíte, taková snad ani neexistuje, nám ženám zkrátka na upravených vlasech záleží.

Chcete-li mít vlasy zdravé, vitální, krásné, husté, lesklé a jedním slovem dokonalé, pak se musíte patřičně vybavit!

Co potřebujete pro dokonalé vlasy?

Možná jste se snažily omezit svou vlasovou kosmetiku na minimum, protože co si budeme povídat – všechny ty šampony, séra, balzámy, krémy a olejíčky často jen zabírají místo v koupelně. Pokud je neumíte správně používat, pak se nedivím, že tenhle vlasový arzenál považujete za zbytečnost. Kdo totiž ví, jak o vlasy pečovat a co k tomu používat, ten se bez pořádné zásoby vlasových pomocníků v žádném případě neobejde!

Co by tedy měla obsahovat vaše výbava?

Šampon

Jasně, tohle je klasika. Divily byste se ale, kolik žen na své vlasy používá nevhodný šampon, který se pro jejich typ vlasů absolutně nehodí. A to je první velmi častá chyba, které je potřeba se vyvarovat.

Šampon vybírejte ze zásady podle toho, jaký z nich padne vaší hřívě doslova jako ulitý. Dnes je na výběr z mnoha druhů a typů, proto najděte takový, který sedí vlasům jemný, drsným, barveným nebo se sklonem se častěji mastit.

Kondicionér

Zatímco některé ženy používání kondicionéru zatracují a považují ho za naprostou zbytečnost, jiné na něho naopak nedají dopustit a svým vlasům dávku kondicionéru dopřávají i několikrát do týdne.

Já jsem toho názoru, že vhodný kondicionér vlasům prospívá, proto bychom jej měly používat – samozřejmě v rozumné míře, protože nic se nemá přehánět.

Výživa

Zdravé vlasy jsou základ. A zdraví vaší hřívě dopřeje výživa, na kterou určitě nezapomínejte a neberte ji na lehkou váhu. Vlasy lesklé a plné života zkrátka vypadají úplně jinak, nežli vlasy, které působí nemocně, matně a zplihle.

Maska na vlasy proto v každém případě patří do základní výbavy. Zde je potřeba brát ohled na vaše vlasy, protože některé vyžadují použití výživné masky několikrát do týdne, jiným bude stačit, když na ně s maskou budete pamatovat třeba jednou za čtrnáct dní.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze