Trápí vás nadváha?  Potýkáte se s kily navíc? Nejste spokojené s tím, jak vypadáte? Máte na zadečku celulitidu, nemluvě o stehnech, která “zdobí” krátery způsobené pomerančovou kůží? Ať už je to tak či onak, určitě oceníte pomoc. Jenže jak začít, když chybí pevná vůle? Jak se k tomu dokopat, když na sebe neumíte být přísné? A co třeba takový malý návod, se kterým to jistě zvládne úplně každá? Ten by se hodil, ne?

Pravidlo první: žádný stres

Jasně… to se lehce řekne, ale jak to provést, hm? To už je těžší, sakra těžší! Ale vy to zvládnete. Když se sebou chcete něco udělat, základem je se nestresovat. Nestresovat se tím, že kamarádce to šlo lépe nebo třeba rychleji. Nestresovat se tím, že se blíží plavková sezona a vám se pořád zadek klepe jako želé. Stres je při hubnutí nepřítel, může dokonce způsobit pravý opak, tedy přibírání na váze. A to určitě nechcete, že? Takže klídek!

Pravidlo druhé: hlavně to nevzdat

Říká se, že u diety nebo celkově jiného stravovacího či životního stylu jsou nejkritičtější první tři týdny. Jakmile ale překonáte tyhle děsivé tři neděle, rázem zjistíte, že to nejhorší už máte za sebou a to dobré na vás čeká. Proto je důležité se nevzdat, nenechat se odradit nehýbající se rafičkou na váze ani tím, že centimetry nelezou dolů. Pamatujte, že krize pomine a za tři týdny se budete cítit zase o něco lépe!

Pravidlo třetí: přepnout si to v hlavě

Každá změna potřebuje impuls. A ten impuls se musí zrodit ve vaší makovičce. Jakmile se vám podaří si to v hlavě přepnou a správně nastavit, půjde vám to skoro samo. Jasně, nejdříve vás to bude stát nepohodlí, budete nucené vykročit ze své pohodlné zóny a řadu věcí dělat jinak. Ale výsledky? Ty se dostaví, když tomu budete věřit a budete správně naštelované. Ne nadarmo se říká, že když nechce hlava, nechce celé tělo – tak na to pozor!

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze