Móda je svým způsobem umění. Krásné umění! I při oblékání a vymýšlení outfitů se proto lze spoléhat na nejrůznější druhy inspirace, kterou třeba malíři nebo designéři hledají i v základních elementech: vodě, ohni, zemi a vzduchu. Je možné to aplikovat i v módě? Rozhodně ano!

Voda, oheň, vzduch a země ve vašem šatníku

Vzduch, oheň, voda a země tvoří základní elementy. Každý z nich má svůj význam a je něčím výjimečný a odlišný od těch ostatních. Právě z toho důvodu se na ně lze spoléhat i v módě, proto se nebojte a pusťte tyhle živly i do vašeho šatníku. Můžu vám zaručit, že litovat rozhodně nebudete!

Základní element: vzduch!

Základem je všechno příjemně lehoučké a vzdušné, což jste možná čekaly. Důležité je pohodlí a komfort, kterým byste se měly (chtít) obklopit. Sázejte na jemné a pastelové barvy, svůj outfit zbytečně nepřeplácejte, ale naopak se snažte dodržet pravidlo: méně je více.

Základní element: voda!

Co se barev týče, hlavní roli zde (překvapivě, že ano) hraje modrá a všechny její odstíny. Vhodné jsou i abstraktní motivy a vzory, které se mohou objevovat na všem od šatů, přes trička až po legíny. Nezapomeňte na doplňky – třeba na hodinky ve tvaru mušlí, šněrovací sandálky či proutěnou kabelku.

Základní element: země!

Do třetice všeho dobrého zde máme element země, ke kterému se báječně hodí zemité odstíny – zelená, hnědá, béžová. Pokud vybíráte doplňky, doporučím vám třeba kvalitní koženou kabelku. Zapomenout nesmím ani na zvířecí vzory, které mají v tomto živlu své čestné místo.

Základní element: oheň!

To nejdivočejší samozřejmě až na konec, element ohně! Nadchne vás svými sytými barvami, vhodná je především červená, oranžová a chybět nesmí ani žlutá. Skvělé jsou například šaty či doplňky zdobené třásněmi nebo botky na vysokém podpatku.

Foto: Pixabay.com, H&M.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments