Záchrana, když nestíháte? Suchý šampon, který si můžete i vyrobit!

Zase nestíháte, už máte zpoždění a vaše vlasy vypadají, jako by minimálně týden neviděly vodu: jsou mastné a nevzhledně zplihlé? S takovou „korunou“ na hlavě se vám opravdu nikam nechce. Tak co teď? Na pomoc přichází záchrana, kterou si zamilujete: suchý šampon!

Suchý šampon vás zachrání

Když vaše vlasy volají SOS a vy nemáte čas na jejich umytí, není nic jednoduššího, nežli povolat na pomoc suchý šampon. Ten vám vytrhne trn z paty a postará se o to, že vaše nemyté vlasy nebudou působit zanedbaně. Suchý šampon totiž funguje tak, že do sebe absorbuje mastnotu, navíc krásně voní, takže se určitě vyplatí mít ho po ruce.

 

Můžete si ho vyrobit

Pokud patříte k šetřílkům, kteří neradi utrácí za věci, které si mohou vyrobit svépomocí, pak teď určitě nadšením vyskočíte: i suchý šampon se totiž dá vyrobit doma! Co k tomu budete potřebovat?

Základní složku, kterou může být například kukuřičný škrob, jedlá soda, na jemno namleté ovesné vločky nebo třeba klasický dětský pudr. K této základní složce pak stačí přidat pár kapiček vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

I suchý šampon musíte umět používat

Možná vás to překvapí, ale i suchý šampon musíte umět používat. Většina žen si myslí, že na tom nic není (což je na jednu stranu pravda, aplikovat suchý šampon je hračka), nicméně u toho často chybují a přitom úplně zbytečně.

Jaká jsou tedy základní pravidla pro používání suchého šamponu?

Pravidlo první: nespěchejte

Po aplikaci suchého šamponu počkejte minimálně 3 minuty a dejte mu čas, aby začal opravdu působit. Možná máte naspěch, ale ty tři minutky vás opravdu nevytrhnou, navíc tím nebudete riskovat, že se kýžený efekt nedostaví.

Pravidlo druhé: nepřehánějte to

I když možná máte opravdu hodně mastné vlasy, nemusíte to s dávkováním suchého šamponu přehánět. Stačí jednou nastříkat a hotovo, žádné plácání a plýtvání, jasné?

Pravidlo třetí: dvakrát a dost

Suchý šampon vám opravdu může vytrhnout trn z paty, když si nestíháte umýt vlasy a vážně máte naspěch. Jeho používání by se ale nemělo stát každodenním chlebem. Použijte ho maximálně dva dny po sobě, pak je potřeba vlasy důkladně umýt, aby se vám na nich nenahromadilo jeho zbytečné množství, což by mohlo podráždit pokožku.

Foto: Pinterest.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.