Za nadměrné maštění vlasů může časté česání i špatná vlasová kosmetika

Mastné vlasy rozhodně nejsou nic, čím bychom se před svým okolím chtěli chlubit. Zplihlé vlasy totiž na první pohled vypadají zanedbaně, ba dokonce vyvolávají dojem, že o sebe daný člověk vůbec nepečuje. A takhle se nikdo určitě prezentovat nechce.

Za mastnými vlasy ne vždy musí nutně stát zanedbaná péče. Za zvýšenou produkci mazu si totiž mnohdy můžeme my sami. Proč?

Až příliš často si vlasy češeme

Učesat si vlasy – na tom rozhodně není nic špatného! Pokud to ale s česáním přeháníte, zaděláváte si na problém. Časté česání vlasů dráždí pokožku hlavy, která na tento podnět reaguje tím, že zvýší produkci mazu. To povede akorát tak tomu, že se vám vlasy budou o to rychleji mastit. Když už máte potřebu si vlasy častěji česat, snažte se vyhýbat kontaktu hřebenu s pokožkou hlavy.

Hrajeme si s vlasy

Natáčení pramene vlasů na prst spadá mezi časté ženské triky při flirtování. Některé z nás si ale se svojí hřívou hrají i tehdy, kdy se zrovna nesnaží zapůsobit na nějakého šarmantního muže. Časté prohrabávání se ve vlasech lze dokonce považovat za zlozvyk. Pokud si totiž se svými vlasy často hrajete a dotýkáte se jich, věřte, že jim to ani trochu nesvědčí. Z prstů na ně totiž přenášíte mastnotu, což vede k tomu, že vaše vlasy působí slepeným dojmem.

Používáme špatnou vlasovou kosmetiku

Výběr vhodného šamponu není vždy úplně snadný, i když je současná nabídka více nežli pestrá. Mnoho žen se totiž spoléhá na reklamy nebo na doporučení kamarádek, přitom rozhodně není pravidlem, že vlasová kosmetika, která vyhovuje jedné ženě, musí automaticky vyhovovat i té druhé. I používání nevhodné vlasové kosmetiky může stát za zvýšenou produkcí mazu. Vybírejte si proto jen takovou vlasovou kosmetiku, u které nenajdete obsah silikonů a olejů.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.