Čelo je druhým místem na obličeji, kde se ženám vrásky tvoří nejčastěji. Vrásky jsou považovány za jizvičky stáří a přiznejme si upřímně: žádná z nás netouží po viditelných důkazech stárnutí. Jak se jich zbavit?

Nejde to snadno, ale snažte se vyhýbat stresu

Snadno se řekne, ale hůře udělá – nestresovat se v dnešní hektické době, kdy se na nás povinnosti a starosti doslova valí ze všech stran? Fíha, to je makačka!

Pokud se ale často rozrušujete a vystavujete se stresovým situacím, pak si koledujete o předčasný vznik nechtěných vrásek – ve stresu se mračíte, krabatí se vám kůže na čele a to všechno vede k tomu, že se vrásky objeví dříve, než by musely.

Zamyslete se nad tím, co jíte a zkuste svůj jídelníček vylepšit

Mimo jiné faktory i strava hodně ovlivňuje to, jak se vaše pokožka dokáže vyrovnat s procesem stárnutí. Pakliže svůj jídelníček příliš neřešíte a dlabete nesmysly, pak jste samy proti sobě.

Zaměřte se proto na skladbu svého jídelníčku a snažte se ho vylepšit tak, aby obsahoval potraviny obsahující vitamín C a kyselinu linolenovou, což jsou složky, které snižují riziko suché pokožky.

I když toužíte po opálené pokožce, nepřehánějte to s opalováním

Dlouhodobé vystavování slunečním paprskům vede k předčasnému stárnutí pokožky, což je všeobecně známý fakt. I přesto na tuto skutečnost mnoho žen zapomíná a ve snaze dosáhnout dokonale opálené kůže se sluní až příliš často.

Asi vám nemusíme říkat, že je to špatně. Časté opalování nejenže vede k rychlejšímu stárnutí pokožky, což vyvolá dřívější vznik vrásek, ale také může způsobit vznik tmavých skvrn.

Foto: Pexels.com. Shutterstock.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze