Líbí se vám roztrhané džíny? Je to trend, který se neustále vrací a není se čemu divit, že mu pořád podléháme. Džíny jsou klasika, ale mnohdy trochu nuda. Ale roztrhané džíny? To je prostě pecka!

Jenže skutečnost se má bohužel tak, že sehnat v obchodě roztrhané džíny není úplně procházka růžovým sadem. Pokud jste se o to někdy pokusili, pak mi určitě dáte za pravdu, že v krámech jich je jako šafránu. A když už na ně narazíte, pak jako na potvoru stojí ranec, který za ně prostě utratit nechcete. Tak co teď? Řešení se nabízí: vyrobte si je!

Využijte staré džíny, které už nenosíte

Abyste si doma vyrobili oblíbené a trendy roztrhané džíny, není potřeba utrácet peníze za nové. Úplně nejlépe uděláte, když k výrobě použijete nějaké starší, které třeba už nenosíte, protože na sobě mají flíček nebo jste je do skříně odložili z nějakého jiného důvodu.

Na výrobu budete potřebovat:

  • džíny
  • nůžky
  • struhadlo

Jak na to?

Vlastně na tom vůbec nic není. Budete možná až zaskočené, jaká brnkačka to vlastně je a kdo ví, třeba se budete pleskat rukou do čela, proč jste si tenhle boží model nevyrobili už dávno.

V první řadě si vezměte džíny na sebe, abyste měli představu, kde na nich uděláte díry. Je to mnohem lepší takhle, nežli umístění děr odhadovat jen tak od oka. S pomocí tužky si pak vyznačte, odkud kam jednotlivé díry povedou.

Máte? Super, tak gatě dolů!

Pak vezměte do ruky nůžky a na vyznačených místech džíny nastřihněte. Jakmile budete mít nastřiženo, můžete vzít na pomoc struhadlo a látkou přes něho přejíždět, čímž docílíte roztřepeného vzhledu. Krok se struhadlem také můžete úplně vynechat a nechat si na džínách jen čisté díry.

Tak vidíte, nic na tom nebylo, že?

Foto: Pixabay.com, Pexels.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments