Z ochranných roušek se stal módní doplněk

Celosvětová pandemie COVID-19 nevyhnutelně zasáhla i módní průmysl. V České republice je nošení roušek na veřejnosti povinností, o které rozhodla vláda. Každý, kdo se na ulici objeví bez roušky, riskuje nejen své zdraví, ale také pokutu od zástupců policie. V jiných zemích tomu tak ale není. Přesto se Českou republikou mnohde nechali inspirovat a z nošení roušek se stal módní trend.

Roušky nejsou, ušijte si je doma

Po doporučení pro domácí šití roušek z důvodu jejich nedostatku to mnoho lidí pojalo jako výzvu a začali šít roušky podle svých mnohdy šílených představ. Jak už jsme zvyklí u módních trendů, fantazie nezná meze. Jinak tomu není ani u roušek. Zapomeňte na obyčejné modré chirurgické roušky nebo roušky z povlečení na postel. Využijte povinnou karanténu a vytvořte si roušku, která bude ladit k vašemu outfitu.

[easy-image-collage id=65281]

Ikonománie vládne i u roušek

Váš dokonalý outfit podtržený vaší milovanou luxusní kabelkou značky Louis Vuitton je bohužel trochu v ústraní, protože veškerou pozornost získá právě rouška. S tím se nedokázali smířit milovníci módy, kteří si začali šít roušky z čekoholiv, kde je logo jejich oblíbené značky. Ať už je to LV, Gucci, Prada nebo dokonce Dior. Když už nosit roušku, tak jedině stylově, ne?

[easy-image-collage id=65284]

Módní trend, který nikdo nečekal

Až budeme koncem tohoto roku dělat souhrn módních trendů, které nás překvapily, roušky budou bezesporu na prvním místě. Pandemie COVID-19 zasáhla celý svět, částečně ale celý svět také spojila nejen v boji proti ní, ale také v pozitivním přístupu pro nošení roušky, která zachraňuje životy.

[easy-image-collage id=65288]

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.