Vrásky okolo očí jsou prvním projevem stárnutí. Kůže je právě v těchto místech velmi tenká, zároveň hodně namáhaná, proto se není čemu divit, že se drobné jizvičky jako první objevují právě tady.

Cítíte se kvůli vráskám starší? Snižují vám sebevědomí? Trápí vás vějířky okolo očí a chcete se jich zbavit? Poradíme vám jak.

Pokožka potřebuje kolagen

Když pleť začne ztrácet na své pružnosti, mimo jiné se to projeví vznikem vrásek. Z toho plyne, že je potřeba pleti navrátit pevnost a pružnost a to tak, že nastartujete tvorbu kolagenu, který je za vypnutí pleti zodpovědný.

Tvorbu kolagenu dokážou stimulovat různá kosmetická ošetření, jedná se například o radiofrekvenci nebo o ošetření pleti za použití laseru.

Výživa pro unavenou pleť

Slyšely jste již o mezoterapii? Pod tímto termínem se ukrývá procedura známá jako hloubková hydratace kyselinou hyaluronovou, o které je známo, že má na pokožku blahodárný vliv a dokáže hotové zázraky.

Pokud pleti chybí voda, působí starší, je unavenější a vrásky jsou o to viditelnější. S pomocí hydratace lze zabránit unavené pokožce, stejně tak zamaskovat vějířky vrásek okolo očí.

Vyhlazení rýh okolo očí

Pokožka okolo očí je nejtenčí, snadno se na ní projeví změny, způsobené buď stárnutím, nebo třeba nedostatkem výše zmíněných látek. Naštěstí však existuje přírodní látka zvaná botulotoxin, která zabraňuje přenosu nervového impulzu a tím brání svalům ve smršťování, což vede ke tvorbě vrásek.

Aplikace botulotixinu je poměrná známá kosmetická procedura, která spočívá ve vyhlazení mimických vrásek pomocí injekčního vpichu botulotoxinu do inkriminovaných míst. Trvanlivost botulotoxinu je udávána mezi 6 až 9 měsíci, při kterých dochází k “ochabnutí” okolního svalstva, které pak nebude schopné stresovým namáháním působit na pokožku, čímž se de facto zamezí vzniku vrásek.

Foto: Pexels.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze