Vyznejte se ve slevách

S blížícími se Vánocemi se blíží i výprodeje a slevy. Někdy není všechno zlato, co se třpytí. Obchodní řetězce lákají nové zákazníky, aby si nakoupili před Vánocemi co nejvíce. Takže pokud chcete ušetřit a později nelitovat, přečtěte si tento článek.

Obchody mají své taktiky

Věděli jste, že obchodní řetězce vytváří falešné slevy, aby nalákali nové zákazníky? Vypadá to tak, že obchod vytvoří lákavou slevu, které zákazník těžko odolá. Ve skutečnosti ale pouze změní cenovku, kde je vyšší cena, než je ta původní, a nakonec na ní opět nalepí cenovku, která je ale však stejná, jako byla ta původní úplně na začátku tohoto procesu. Zákazník si pak všimne pouze toho, že je zboží zlevněno, a tak si zboží koupí. Proto si dávejte pozor, zda je zboží opravdu zlevněno tak, jak to na první pohled vypadá.

Odolat x neodolat

Abychom obchodníkům nekřivdili, existují ale i opravdové slevy, které se vyplatí. Do slevy se většinou dostávají kousky, které jsou poškozené, ze staré kolekce nebo si je zkrátka nikdo dlouho nekoupil. Můžete tak využít sezónních slev, které se vyplatí. V zimě kupovat plavky, nebo v létě kabát? Ano! To opravdu můžete sehnat perfektní kousky za skvělé ceny.

Vybírejte vždy raději neutrální barvy a vzory. Jak víte, každou chvíli přichází nové trendy, ale základní basic kousky se neztratí. Naopak doporučujeme se vyhnout nákupu trička z vysoké částky, na extrémně nízkou. Taková sleva nejspíš nebude opravdová. Také se vyhněte nákupu oblečení ve slevě, které je z otřesného materiálu. Více utratíte, než ušetříte, jelikož vám kousek bude akorát tak zabírat místo ve skříni.

Sledujte ceny dlouhodobě

Slevy jsou každou chvíli. Nemusíte se bát, že by vám něco uteklo a taková šance se neopakovala. Pište si seznam přání, co byste si chtěli koupit a sledujte, jak se tyto věci cenově pohybují. Můžete pak snadno rozeznat falešnou slevu od té opravdové.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!