Pokud jste milovníci kávy a zeleného čaje, můžete tleskat. Matcha je totiž zdravá a chutná náhrada běžné kávy nebo čaje. Uvidíte, že po ochutnání nebudete chtít pít nic jiného!

Co je Matcha?

Když si dáte tradiční zelený čaj, složky z listů se dostanou do horké vody, ale zbytky listů se následně vyhazují. S matchou pijete skutečné listy, které byly rozemlety na jemný prášek. Zelený čaj Matcha se pěstuje v Japonsku ve stínu, aby na něj nedosahovaly sluneční paprsky. To má za důsledek růst listů s lepší strukturou a také chutí. Je sbírán ručně, sušen a skladován v chladu, což prohlubuje jeho výraznou chuť. Vysušené listy se potom rozdrtí na jemný prášek. Tím je celý proces ukončen.

Léčebné účinky

Vzhledem k tomu, že při pití čaje pijete celý list, a nejen jeho vývar, matcha obsahuje větší množství vitamínů a živin, než pouze ponořený čaj. Matcha čaj obsahuje vitamíny a minerální látky. Vedle toho je také bohatý na antioxidanty nazývané polyfenoly, které pomáhají bojovat proti srdečním onemocněním i s rakovinou. Také je skvělý pro lepší regulaci krve, snížení krevního tlaku a údajně zpomaluje stárnutí. Navíc po konzumaci čaje bystě měli rychleji spalovat kalorie, to je skvělé, že?

Matcha do každého jídla

Pokud jste si mysleli, že se tento zelený čaj dá pouze pít, mýlíte se. Tento zelený prášek se dá dát úplně do čehokoliv. Ovšem někoho může přes jeho chuť odradit zelená nepřirozená barva. Prodávají se zelené croissanty, které jsou výborné, koláče, pudinky nebo koblihy. Někteří lidé si přidávají tento prášek od omáček nebo na ryby. Vzhledem k jeho přírodní a nahořklé chuti se většinou přidává do sladkých jídel.

Vyrobte si Matcha latté

Pokud si chcete udělat domácí matcha latté, musíte si v první řadě koupit matcha prášek, na internetu se prodává nepřeberné množství, takže máte z čeho vybírat. Když už prášek máte, nejdůležitější je, abyste měla prášek ve vodě nebo mléku zcela rozpuštěn.

Pro přípravu latté smíchejte horkou vodu nebo kokosové, sójové či mandlové mléko s matcha práškem, prášek v tekutině ideálně rozmixujte, lépe tak vše promícháte a nevzniknou vám hrudky. V letních dnech si nezapomeňte do nápoje přidat trochu ledu. Matcha latté vás příjemně osvěží a navíc vám dodá energii.

Tip: Nejlepší kvalitu zjistíte barvou prášku. Čím více a sytěji zelený, tím je lepší kvalita!

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Načítání...

Diskuze