Vysoké ponožky v teniskách jsou zpět!

Ponožkový trend, který byl nejvíce vidět v devadesátých letech, je zpět. Kdo má rád sportovní styl, určitě tento trend ocení. Zcela běžně je tento trend k vidění i na ulicích českých měst. A jak nejlépe s tímto trendem zabodovat? Inspirujte se hvězdami, jako jsou Rihanna, Bella Hadid nebo Kylie Jenner!

Když se Pamela Andersson v roce 1993 objevila na charitativní akci se svým originálním outfitem, určitě tehdy nevěděla, že se právě díky ní „vrátil“ trend, který se nosil ve třicátých letech.

Zmiňovaná akce byla sportovního ražení, proto si Pamela obula bílé tenisky, šortky a bílé tričko. Celý outfit byl laděný do bílé barvy a ponožky nebyly výjimkou. Díky této tenisové charitativní akci začaly nosit tenisky, vysoké ponožky a sukně či šortky i ženy, které o tenise (s nadsázkou řečeno) nikdy neslyšely.

Muži takto ponožky nosí už několik desítek let, jen pokaždé jinak. Jednou to jsou barevné ponožky, podruhé sportovní. Nedá se říct, zda je to pánský nebo dámský trend. Nosí jej všichni.

Doporučujeme nosit tlustější, sportovní ponožky, ne ty tenké. Je jedno, jestli si je vytáhnete až po kolena, nebo je necháte jen povytažené a napůl srolované.

Pro dámy

Další módní ikona, která nosí vysoké ponožky už delší dobu, je Gigi Hadid. Na ní je můžete vidět v krátkých šatech, džínových sukních nebo sportovních šortkách.

Naopak u Kylie Jenner můžeme vidět ponožky natažené přes těsné sportovní komplety nebo na volných teplácích. Ponožky tedy můžete nosit zkrátka ke všemu, ale platí zde jedno pravidlo. Vždy volte bílé tenisky.

Pro pány

Vezměte kraťasy, ponožky, tenisky a vyrazte mezi lidi. Tento trend je skvělý v tom, že můžete experimentovat a ukázat vlastní styl. Samozřejmě i při volbě bot musíte uvažovat, zda opravdu nebudete vypadat jako turista.

V žádném případě takové ponožky nenoste do mokasín a hlavně ne do sandál. Vždy se snažte nosit ponožky v barvě bot a nejlépe stejné značky. Kombinace Adidas a Nike dohromady zrovna moc nejde.

Je jedno, zda zvolíte sportovní běžecké tenisky jako jsou značky Nike, Adidas, Reebok a podobně, nebo jestli zvolíte styl Converse a Vans. Je to zcela na vás.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.


Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!