Nadměrné vypadávání vlasů na podzim je sice běžné, ale i tak lze proti tomu bojovat

Jakmile se o slovo přihlásí podzim, dostává „na frak“ nejen naše pleť, ale hodně trpí také naše hříva. Ačkoli s sebou podzimní čas zajisté přináší mnoho krás a lákadel, s jeho příchodem nastává také pořádná zkouška pro naše vlasy.

Zátěž přenášená na naši hřívu se může teď na podzim projevit nadměrným vypadáváním vlasů. Odborníci tento jev označují jako sezonní výpad, protože zpravidla přichází na podzim a trvá několik týdnů, poté zase odezní.

Foto: Pexels.com

Padání vlasů je normální, ale možná vám teď vlasy padají více

Každý den nám vypadnou stovky vlasů, což je naprosto normální. Pokud na sobě ale pozorujete, že vám vlasy s příchodem podzimu začaly padat mnohem více, nežli kolik je běžné, pak je na místě dopřát své hřívě o to více pozornosti, protože to očividně potřebuje jako sůl.

Každý vlas má průměrnou životnost 2 až 6 let. Zhruba 10 % vlasů však může být v telogenní neboli klidové fázi. Jakmile tahle fáze přejde, vlas vypadne. Z výzkumů vyplývá, že u žen dochází k této klidové fázi nejčastěji v červenci, přičemž vlas vypadne až o 100 dní později – což vychází právě na podzim.

Foto: Pexels.com

Postarejte se o své vlasy, potřebují to

V první řadě je potřeba zajistit, aby pokožka hlavy byla čistá, prokrvená a hydratovaná. Tento stav podpoří růst nových vlasů, což je přesně ten efekt, kterého je potřeba dosáhnout. Doporučujeme proto používat vlasovou kosmetiku, která vlasy chrání, vyživuje pokožku hlavy a zaručí kvalitní podmínky pro růst nových vlasů.

Proti vypadávání vlasů s vhodným jídelníčkem

Stejně jako třeba hmotnost, stav pleti nebo náladu dokáže z velké části ovlivnit to, co jíte, může se skladba vašeho jídelníčku podepsat i na vypadávání vlasů.

Proto se zaměřte na skladbu vašeho jídla a do jídelníčku zařaďte mnohem více důležitých bílkovin, nezapomeňte ani na zdravé tuky nebo potřebné minerály, jako například zinek, železo a měď. Jezte také sezónní potraviny, které byly po stovky let přirozenou součástí našich jídelníčků v tomto náročném období.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.