Když se nechce, je to ještě horší, než když se nemůže. To je dávno známý fakt a navíc i důvod k tomu, proč mnoho z nás často sází na výmluvy, ať už se jedná o cokoli, do čeho se nám nechce – jako třeba do líčení. Ne vždy totiž máme chuť strávit před zrcadlem dlouhé minuty, během kterých bychom vytvořily opravdu dokonalé dílo…

Výmluvy, na které sázíme při líčení. Děláte to taky?

Každá žena by chtěla být krásná, touží po perfektním vzhledu a přeje si, aby na své okolí působila dokonale upraveně. Ne všechny jsme ale měly to štěstí, aby nám příroda do vínku nadělila přirozenou krásu, ke které jednoduše není potřeba hnout jediným prstem.

Pakliže ani vy nepatříte mezi ty šťastnější, pak si jistě k dokonalému looku pomáháte právě líčením. Na tom samozřejmě není nic špatného, vždyť díky make-upu, očním stínům, rtěnkám a bronzru se můžeme cítit krásnější a sebevědomější. Jen to chce zapomenout na výmluvy, které mnoho žen používá…

Výmluva první: nemá cenu se odličovat, když se ráno zase budu líčit

Tuhle větičku bohužel moc dobře zná většina z nás, je to tak? Už se vám někdy stalo, že jste se domů vrátily v pozdních hodinách (nebo třeba brzy nad ránem, když jste si večerní akci pořádně protáhly) a odličování jste vynechali se slovy, že to nemá cenu? V tom případě možná ani netušíte, jak hodně si s pomocí této výmluvy škodíte!

Kdo se chce líčit, ten se musí odličovat. To je jednoduché měřítko, na kterém nic složitého hledat nemusíte. Pokud jste si mysleli, že se vaší pleti nic nestane, když na ní přes noc necháte tunu make-upu, nános očních stínů a k tomu všemu ještě řasenku, pak jste se spletli. Odličovat se musí a to bez výjimky!

Výmluva druhá: červená rtěnka sluší jen někomu

Tohle je opravdu jen výmluva, která vůbec není založena na pravdě. Měly byste vědět, že červená rtěnka je naopak jedna z barev, která při správné volbě odstínu může zalichotit úplně každému. A to myslíme smrtelně vážně.

Jasně, není pravidlem, aby stejně rudý odstín rtěnky, který dokonale sedí vaší kolegyni v práci, nutně seděl i vám. Každá z nás si musí najít svůj správný odstín, který jí bude slušet. Nic to ale nemění na tom, že rudou rtěnku může používat každý. Opravdu!

Výmluva třetí: používání očních krémů je zbytečnost

Používáte oční krém? Pokud souhlasně přikyvujete, pak od nás máte pořádný palec nahoru a jednu obrovskou pochvalu. Pakliže ale kroutíte hlavou a ještě k tomu přihazujete výmluvu, že používání očních krémů je zbytečné, pak vězte, že děláte chybu. A pořádnou.

Většina žen si to neuvědomuje, ale oční krémy jsou daleko důležitější, nežli byste si vůbec myslely. Uvědomte si, že okolí očí představuje tu vůbec nejjemnější a nejnáchylnější část vašeho obličeje, na které se veškeré změny a projevy stárnutí objeví jako první. Tím, že se budete vymlouvat, že oční krémy nefungují a jsou zbytečné, se jen zapříčiníte o to, že na vás stárnutí bude vidět mnohem dříve.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com, Pinterest.com.