Když jsme byly malí špunti, maminky nás nutily nosit batůžky. Do školky, na výlety, do školy. Velké, těžké a ošklivé aktovky převážná část z nás jistě nesnášela. Potom jsme přešly na kabelky. Měly jsme pocit, že jsme stylové, dospělé a zralé na svůj vlastní styl, který už nebudou organizovat naše matky. Maminky mají ale vždycky pravdu, nikoho z vás proto jistě nepřekvapí, že se batůžky vrací zpět na scénu. A co víc! Válcují mola všech módních přehlídek a stále více začínají nahrazovat již okoukané kabelky.

Kabelka versus batůžek

Kabelka je už od začátku módy nepostradatelnou součástí outfitu každé ženy. Potřebujeme totiž mnohem více věcí s sebou, než muži. Navíc ženy toužily po elegantním doplňku, který bude k ženě patřit už napořád. Takovým doplňkem se stala právě kabelka. Tajemné místo, na které schováte všechny své cennosti a doklady, včetně parfému a rtěnky, které je stylově zakamuflované tak, že nikdo nepozná, co tajemné místo skrývá.

Na dlouhé túry nebo výlety ale kabelka není tím pravým pomocníkem. Nosit těžkou kabelku na jednom rameni může být po delší době nošení velmi nepříjemné. Proto je vhodnější sáhnout po batůžku, se kterým alespoň nebudete vypadat jako byste se právě ztratily a ocitly v džungli. Třikrát hurá pro batůžky!

Batůžek a jeho vláda v módním průmyslu

Už jsme si zvykly, že módní trendy ovládají blogerky a blogeři po celém světě. Kombinace elegantního outfitu se sportovními prvky už nám dávno není cizí. Právě proto bychom měly moc dobře vědět, že vyměnit kabelku za malý rozkošný batůžek není žádné módní faux pas ale naopak módní boom!

Batůžky se nosí k šatům, které doprovází např. sneakersky. K obyčejným a přesto stylovým boyfriend džínám s elegantním topem. Odvážlivci začali batůžky nosit dokonce k lodičkám a sandálkům na platformě. Se stylovým malým batůžkem zkrátka nešlápnete vedle. Existuje velké množství druhů a barev. My jsme si nejvíce oblíbily rose gold.

Tip: Máme tu babí léto a počasí si s námi bude dělat, co chce. Nastává ideální době na pořízení maxi dlouhého kabátku. V kombinaci s trendy batůžkem dáte světu jasně najevo, že v módě umíte chodit.

Foto: Pinterest.

Načítání...

Diskuze