Jak zajistit dlouhodobou výdrž očních stínů? Stačí několik triků, které spolehlivě pomohou všem

Je těžké najít kvalitní oční stíny, které dlouho vydrží. Když jsme například v práci nebo ve škole, nemáme čas se stále kontrolovat v zrcadle, jestli se stíny nerozmazaly. Je také dost frustrující, když se naše umělecké dílo, nad kterým jsme strávily klidně i půl hodiny, začne po krátké době z očí ztrácet. Jak zařídit, aby měly stíny co nejdelší výdrž? Poradíme vám několik triků

Použijte primer

Pokud náhodou nevíte, co je to primer, ihned vysvětlíme. Jedná se o podkladovou bázi pod oční stíny, která zajistí jejích dlouhodobou výdrž. Díky ní se oční víčko zjemní a stíny drží jako přibité. 

Vyzkoušejte korektor 

Pokud máte pocit, že primer pro vás nefunguje dobře nebo zrovna nemáte žádný po ruce, zkuste ve své kosmetické tašce najít korektor. Nejen že udrží stíny na místě, ale díky tomu, že je světlejší než oční víčko, stíny daleko více vyniknou.

Foto: Shutterstock

Zvolte správný štětec

To, že existuje řada štětců na oční stíny, má svůj důvod. Různé oční stíny mají různou texturu a podle toho je třeba zvolit správný štětec. Některé stíny dokonce fungují nejlépe, když se aplikují prsty. Pro větší intenzitu a dlouhodobou výdrž stínů se doporučuje štětec jemně navlhčit. 

Pomůže také fixační sprej

Fixační sprej je velice šikovný vynález, který nám ženám usnadňuje život. Díky němu se celkový make-up, včetně očních stínů, zafixuje a vydrží celý den.

Kvalitní produkty jsou základ

Pokud chcete, aby stíny dlouho vydržely, musíte se v první řadě poohlédnout po kvalitních značkách. Dbejte především na recenze, ale i vlastní úsudek, protože každému vyhovuje něco jiného.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!