Jak vybrat klobouk na podzim?

Klobouk bezesporu patří mezi nejoblíbenější podzimní doplňky. Během podzimu totiž zažíváme dny, kdy ještě není tak úplně zima, ale zároveň přeci  jen chceme na té makovičce něco mít. Navíc jsou dny, které jsou i v tomto často sychravém počasí  zalité sluncem a právě v těchto dnech se klobouk šikne, protože můžete ulicí kráčet s hlavou vztyčenou a neřešit, že vám sluníčko svítí do tváře.

Jak vybrat ten pravý klobouk?

Klobouk je sice super módním doplňkem, bez kterého si to teď na podzim mnoho žen nedokáže představit, ale je potřeba vybrat takový, který vám padne. Jedině tak s ním uděláte parádu, v opačném případě svému looku jedině tak uškodíte. A to by byla škoda.

Proto vám v dnešním článku poradím, podle čeho pro sebe vybrat ten pravý, nejlepší a jedním slovem dokonalý podzimní klobouk, se kterým si tohle barevné období skutečně užijete!

Klobouky pro hranatý obličej

Jste-li majitelky hranatého obličeje, pak určitě víte, že pro sebe musíte vybírat takové doplňky, které  se postarají o to, že se váš obličej opticky zjemní a protáhnou. Pokud jde o volbu vhodného klobouku, mohu vám doporučit  vybírat takové, které jsou zaoblené a mají větší krempu.

Klobouky pro kulatý obličej

Ženám a dívkám s kulatým obličejem poradím porozhlédnout se po kloboucích, které rysy vašeho obličeje zbytečně nerozšíří, ale naopak opticky zúží. Ideální volbou mohou být klobouky známé jako fedora, které poznáte podle středně širokého klopeného okraje, jež zajistí, že se váš obličej na oko protáhne.

Klobouky pro oválný obličej

Oválný obličej je považován za poklad, protože je nejuniverzálnější. Pokud takový tvar obličeje máte, můžete se tiše radovat, protože máte vyhráno. Vám budou slušet především klobouky, které jsou široké a mají středně široké krempy, vyhýbat se nemusíte ani asymetrickým kouskům.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.