Vyberte si plavky podle typu postavy a blýskněte se nejen u bazénu

Léto přímo vybízí k hrátkám všeho druhu jak u rybníka, jezera či moře, tak u bazénu. Pokud váháte, jaké plavky si pro vodní relax vybrat, přečtěte si naše tipy.

Plavky a historie

Od počátku odívání se vedou diskuse ohledně míry odhalování, a co se týče plavek, u nich je debata ještě o něco bouřlivější. První koupací pláště, které zahalovaly celé tělo, se objevily koncem 18. století, jednodílné plavky v moderní verzi si ženy oblékly až na počátku 20. let století minulého. Od té doby jejich střih prošel mnohými změnami – původní nohavice nad kolena se zkracovaly a po druhé světové válce se zrodily první bikiny, které díky svému odvážnému střihu vyvolaly velký ohlas. Dnes si ženy mohou obléct jakékoliv plavky dle vlastního vkusu, stačí vědět, jaké jim sluší nejvíce.

Jak vybrat plavky?

Výběr plavek ovlivňuje několik aspektů: etiketa, lokální kultura odívání, příležitost a módní trendy. Vaše volba se může odvíjet i od typu postavy, kterou jste byla obdařena.

1.    Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Pokud máte stejný poměr mezi poprsím a boky a váš pas je štíhlý, dovolit si můžete jakýkoliv typ plavek. Nebojte se experimentovat s asymetrickými střihy, průstřihy i vzory.

2.    Postava ve tvaru obdélníku

Atletická postava ve tvaru obdélníku má podobně široká prsa, boky i pas a právě ten je v takovém případě potřeba zvýraznit. To skvěle dokáže spodní díl plavek vysoký až do pasu nebo jednodílné plavky s páskem či průstřihem.

3.    Postava ve tvaru hrušky / trojúhelníku vrcholem nahoru

Máte širší boky a úzký hrudník i pas? Pak zvýrazněte své poprsí. Toho docílíte vycpávkami v horním díle plavek nebo výraznými ozdobnými prvky například v podobě volánků. Hruštičky vypadají skvěle ve vršku se spadlými rameny.

4.    Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Jestliže máte širší trup či velká ňadra a zbytek spíše užší, sáhněte po spodním dílu s vysokým pasem. Slušet vám budou i různé asymetrické plavkové kalhotky s řasením na jedné straně. Vršek naopak volte co nejjednodušší a bez vycpávek.

5.    Postava ve tvaru jablka

Postavě s malým poprsím a útlejšími boky, ale objemnějším bříškem se říká jablíčko. Tomu nejvíce padnou plavky se zvýrazněným pasem, které mohou být jak jednodílné, tak i dvoudílné. Jablíčkářky si mohou dovolit i jednodílné plavky bez ramínek s výrazným vzorem.

Už jste si vybrala plavky, ve kterých se u bazénu blýsknete? Respektujte siluetu své postavy, dopřejte jí ten nejlepší střih plavek a buďte prostě božská.

Zdroj obrázku: VisualVoyager / Shutterstock.com


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.