Když se řekne vrásky, většině žen automaticky přeběhne mráz po zádech. Žádná z nás se totiž nechce probudit a jednoho dne při pohledu do zrcadla zjistit, že se zub času podepsal i na ní. První místem, kde se drobné vějířky začnou vyskytovat jako první, je oční okolí. Může za to skutečnost, že právě v těchto místech je kůže velmi tenká a postrádá mazové žlázy. Příliš tomu nepomáhá ani fakt, že se kůže okolo očí krčí při každém zasmání a je tak hodně namáhána.

Mnoho žen péči o oční okolí zanedbává

Ačkoli snad každá žena ví, že oční okolí je pro vznik vrásek nejnáchylnější, najde se mezi námi mnoho takových, které péči o oční okolí zanedbávají. A to je samozřejmě špatně.

Pokud nechcete, aby vrásky “zdobily” i váš obličej, měly byste starosti o oční okolí věnovat dostatek pozornosti. Správná péče může vznik vrásek výrazně zpomalit. To rozhodně není k zahození, co myslíte?

Co můžete udělat pro to, aby vrásky neměly šanci?

Při péči o oční okolí je potřeba myslet na to, že se o něho musíte starat co možná nejšetrněji. Pamatujte na to, že kůže je v těchto místech opravdu tenká a stačí velmi málo k tomu, abyste zde napáchaly nepěkné škody.

Z toho důvodu je potřeba myslet nejen na šetrné odličování, ale i na správnou volbu přípravků.

Nanášení očního krému by mělo být samozřejmostí

Péče o oční okolí zahrnuje především použití očního krému. Na jeho nanášení určitě nezapomínejte, mělo by se pro vás stát samozřejmostí. Nespoléhejte se na běžný pleťový krém, ale naopak speciální krém určený přímo pro oční okolí – ty jsou nejen šetrnější, ale zároveň nezpůsobí, že by vás začaly štípat oči po jejich nanesení.

Krémy se neroztírají, ale jemně vťukají do pokožky

Důležité pravidlo zní: oční krém se do očního okolí neroztírá, ale naopak se jemně vťukává bříšky prstů. Možná se budeme opakovat, ale opět zmíníme, že kůže okolo očí je velmi jemná a hodně citlivá. Proto myslete na to, abyste oční krém jemně vťukávaly a neroztíraly tak, jak jste běžně zvyklí. Zbytečně byste tak kůži okolo očí natahovaly a to by mohlo vznik vrásek jedině uspíšit.

Výběr očního krému přizpůsobte svému věku

Při výběru očního krému byste měly zohlednit svůj věk. Jiný typ totiž bude vhodný pro ženy, kterým ještě nebylo ani 30, a jiný druh krémů bude ideální pro ty, které již oslavily například 40 let. Ženy, u kterých se vrásky ještě neobjevily, se mohou spolehnout na oční krémy, jež se soustředí na hydrataci. Nedostatek hydratace je totiž jedním z důvodů, proč se pod očima začnou vrásky objevovat předčasně. U starších žen můžeme doporučit speciální anti-age přípravky.

Vrásky vznikají i díky sluníčku

Napadlo vás někdy, že na předčasný vznik vrásek může mít negativní vliv i sluníčko? Pakliže se i vy jeho hřejivým paprskům rádi vystavujete, ale nikdy jste se nezamyslely, nad tím, že vám sluníčko může ublížit, pak byste měly vědět, že i slunce má vliv na stárnutí pokožky a s ním spojenou tvorbu vrásek. Proto pamatujte na používání přípravků s ochranným faktorem, bez kterých byste během léta, kdy je sluníčko opravdu ostré, neměly vycházet z domu.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.