Mračíte se? Jste hodně ve stresu? Kouříte a málo spíte? To všechno může vést k předčasnému stárnutí pleti, díky kterému na sebe nenechá dlouho čekat ani vznik nežádoucích vrásek. Zbavit se jich můžete nejen s pomocí vyvážené stravy, ale i dostatečnou hydratací.

Ačkoli nikdo z nás nedokáže zastavit čas a víme, že stárnutí jednoho dne dožene každou z nás, máme ve svých rukou alespoň možnost proces stárnutí zpomalit. Jak na to?

Vyvážená strava je základ. Jíte správně?

Kvalita našeho jídelníčku významně ovlivňuje nejen rychlost stárnutí pokožky, ale i jiné procesy v těle. Z toho plyne, že bychom si ve svém vlastním zájmu měly dát záležet, aby byl náš jídelníček pestrý a obsahoval vše, co naše tělo nutně potřebuje.

Možná totiž na svou stravu zrovna nedbáte, baštíte nezdravá jídla, milujete smažené a neodoláte sladkému. Nic z toho si úplně zakazovat nemusíte, jen to nesmíte přehánět. Místo toho se snažte, aby vaše strava obsahovala potraviny s obsahem vitamínu C, kyseliny linoleové a co možná nejméně nezdravých tuků a sacharidů.

Hydrataci pleti nepodceňujte. Jak často se mažete?

Když je pokožka suchá, má tendence stárnout rychleji – to by měl být ten správný impuls k tomu, abyste přestaly podceňovat svědomitou a pravidelnou hydrataci pokožky, která je důležitá pro ženy v každém věku.

Suchá kůže je výraznější, vrásky na čele jsou pak viditelnější, vypadají hlubší. A přitom se tomu dá snadno předejít. Jak? Tím, že se budete pravidelně a pečlivě mazat hydratačními krémy, mléky a maskami, kterých je na trhu více než dost.

Snažte se vyhnout stresu. Půjde to, věřte si!

Možná se na první pohled zdá, že vyhnout se v dnešní době stresu, je prakticky nemožné. Ne nadarmo se ale říká, že když se chce, všechno jde. Proto věřte, že se vám podaří eliminovat stres a vystavovat se mu co možná nejméně.

I stres totiž podporuje dřívější stárnutí pokožky, které s sebou přinese i dřívější vznik vrásek na čele, které jen tak snadno nezamaskujete. Snažte se proto brát věci s nadhledem, nepřipouštět s příliš zbytečnosti, nestresovat se problémy ostatních a samozřejmě hodně spát a odpočívat.

Foto: Pexels.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze