Snad každá z nás si přeje mít krásné, zdravé a lesklé vlasy, které se třpytí jako zlato a jsou pastvou pro oči. Pokud i vy toužíte po nádherných vlasech, měly byste vědět, že předpokladem pro dokonalou hřívu je zdravá vlasová pokožka. Jak o ni správně pečovat?

Myslete na příjem vitamínů a minerálů

Vitamíny a minerály jsou z celkového hlediska pro naše tělo velmi důležité, ba dokonce nepostradatelné. Pokud jde o vlasy, mají výrazný vliv na jejich stav i vzhled. Chybí-li tělu vitamíny a minerály, jsou vlasy unavené, mastné, suché a ztrácí svůj lesk – což je úplný opak toho, čeho my ženy chceme dosáhnout. Proto svému tělu zajistěte jejich dostatečný přísun těchto cenných složek, ať už formou doplňků stravy, nebo potravinami, které vitamíny a minerály v hojné míře obsahují.

Naučte se správně mýt a oplachovat hlavu

Vlasové pokožce uškodíte tím, pokud po použití šamponu či kondicionéru hlavu důkladně neopláchnete. Mytí hlavy je jedna věc, dostatečné opláchnutí použitého přípravku je věc druhá – a bohužel velmi často opomíjená. Obecně se doporučuje, aby doba, kterou strávíte oplechováním šampónu nebo kondicionéru byla oproti mytí dvojnásobně dlouhá.

Výživa pro pokožku hlavy

Stejně jako naše nehty, pleť nebo kterákoli jiná část těla potřebuje dostatek výživy, potřebují ji i naše vlasy. Pokožka hlavy vyžaduje především hodně bílkovin, chybět by neměly ani omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro lesk vlasů. Pro pokožku hlavy jsou zároveň nezbytné i antioxidanty. Všechny tyto živiny můžete svému tělu zajistit nejen doplňky stravy, ale i vhodnými potravinami.

Rozmazlujte pokožku hlavy maskou

Alespoň jednou do týdne byste měly svou pokožku hlavy rozmazlovat tím způsobem, že jí poskytnete masku. Vlasové masky jsou plné regenerující složek, které prospívají všem typům vlasů. Masku na vlasy můžete pořídit v drogerii, kde jich je nepřeberné množství. Stejně tak ale můžete masku na vlasy vyrobit i doma z běžných surovin, což vyjde levněji a navíc budete mít jistotu, co všechno se v misce nachází.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze