Víte, podle čeho si vybrat vhodný regál do vašeho sklepa?

Máte v plánu si pořídit do sklepa regál? Jen díky vhodně zvoleným parametrům dokážete efektivně využít všechen prostor, ve kterém přehledně uspořádáte marmelády, zavařovačky, oleje, úrodu nebo jiné materiály a potraviny. Regál podporuje cirkulaci vzduchu, a tak nedochází k tvorbě plísni.

Pokud je potřeba, dá se na regál přidat i další police či háčky na zavěšení nářadí nebo sportovního vybavení. Čili, co vše byste měli zvážit, abyste do sklepa mohli uložit co nejvíce věcí?

1. Rozmýšlejte nad velikostí prostoru a věcí na uložení

Ve sklepě nebývá mnoho místa na manévrování a tím pádem musíte počítat s každým milimetrem, který se vám namane. Musíte se naučit hospodařit s tím co máte! Proto jsou do sklepa nejlepší policové regály. Díky tomu uspořádání využijete maximální možný prostor. Dobře si rozmyslete, jak zde regály umístíte a zda by se vám nevešly i rohové regály do prostoru.

A především se dobře podívejte kudy vedou tyto překážky:

  • Trubky
  • Sokly
  • Vzduchotechnika
  • Nerovné stěny

Proto vše dobře změřte a napište do notesu, a udělejte si i nákres místnosti. Pokud obložíte všechny stěny regálem, tak nic nepokazíte, spíše naopak. Existují různé sestavy, které se dají rozšířit o police nebo příčky.

2. Zvolte vhodnou nosnost, která vám umožní uložit i těžší techniku

Každá police může pojmout pouze určitou hmotnost a tím pádem si taky zvolíte určitou váhovou nosnost celého regálu. Pokud se rozhodnete každý rok plnit zásoby marmelád, pak běžný plastový regál nepřichází v úvahu. Ale pokud jste spíš typ, který suší houby, úrodu a bylinky, pak si k regálům udělejte závěsné provazy pro sušení potravin.

3. S hmotností a nosností přichází na řadu materiál regálu

Berme to z logické stránky věci. Když si pořídíte plastový regál, sice vám poslouží, ale neunese toho tolik, jako kovový regál. Kromě toho, kovové regály jsou pozinkované a vydrží vám mnohem déle. U kovových si můžete zvolit, zda chcete zcela kovové police nebo police HDF. Běžně se vybírá z regálů, u kterých jedna police unese až 250 kg. V případě potřeby vám Majster Regal poradí.