Správné odličování a čištění pleti je základ. Pouhé odlíčení ale neznamená zároveň i vyčištění pleti. Dbejte tedy o to, abyste tyto dvě činnosti správně odlišovaly. V dnešní době, kdy je vzduch zanesený smogem, opravdu nestačí pleť umýt obyčejnou vodou. Je nutné sáhnut po opravdu efektivních přípravcích a věnovat celé proceduře o trochu více času. Ovšem, pokud stojíte o skutečné výsledky.

Odličování není to stejné jako čištění

Zbavovat svou pleť pouze od nánosu makeupu je jako kdybyste doma vysávala ale nikdy nevytřela. Důsledkem bývá zvýšený výskyt nepříjemného akné. Důvod je prostý – odličovacím prostředkem navlhčený makeup tampónek částečně odstraní z pokožky, neabsorbovaný zbytek rozetře po obličeji.

Póry tím pádem zůstávají i po aplikaci ucpané, což vyvolá produkci černých teček a velkých boláků. Zbavovat se jich je příliš zdlouhavé a navíc vám jeho existence může dost nepěkně zatočit se sebevědomím. Je na čase si osvojit nový rituál.

Dvoufázový rituál

V první fázi svou pleť odličte vámi již ozkoušeným přípravkem. Jakmile bude vaše pokožka viditelně čistá, čili bez nánosu líčidel, aplikujte druhou fázi.

Druhá fáze by se měla nejlépe skládat z čistícího gelu, který rozetřete na dlaních a opatrně si jej vmasírujete do pokožky. Mycí gely prodávají všechny možné kosmetické značky. Co se jeho Ph týče, měl být zpravidla zásaditý.

Svůj rituál nepodceňujte ani ráno, kdy je potřeba z pleti odstranit pot a maz, jenž pokožka vyprodukovala během spánku.

Hydratace pokožky

V posledním kroku svou pokožku nezapomeňte hydratovat. Stačí na ní nanést menší množství oblíbeného krému.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze