Víte, jak správně nanášet rtěnku a vytvořit nádherné rty?

Ženu s červenou rtěnkou lze jen těžko přehlédnout, proč ji tedy nenosit? Rtěnka působí velice sexy a smyslně. Myslíte si, že nosit rtěnku chce odvahu? Není se čeho bát, stačí ji jen správně nanést a my vám jako vždy, poradíme jak!

Vyberte správný odstín

Prvním krokem ke krásným rtům je správný výběr samotné rtěnky. Existuje nespočet odstínů a značek. Jděte zlatou střední cestou a vyzkoušejte několik odstínů, než dojdete k tomu, který odstín se k vám bude hodit. Nejvíce odstínů má červená rtěnka. Zde se odstíny pohybují od cihlové až po krvavě rudou. Pokud máte světlou pleť, vyzkoušejte brusinkový odstín, který zvýrazní váš tón pleti. Pro tmavší tón pleti doporučujeme malinový odstín. Samozřejmě ale vyzkoušejte odstínů více ať víte, jaký vám sedí a v jakém se budete cítit nejlépe.

Příprava před nanesením

Pokud už máte vybraný odstín, je důležité před nanesením rtěnky rty řádně hydratovat balzámem. Pokud byste to neudělala, mohlo by se stát, že by rtěnka nebyla rozetřena rovnoměrně. Pokud máte opravdu hodně suché nebo popraskané rty, udělejte si peeling z jemného cukru a balzámu. Balzám poté vmasírujte do rtů a zbytek odstraňte vatovým tamponkem nebo kapesníkem. Bude se vám pak rtěnka nanášet lépe.

Použijte konturovací tužku na rty

Vždy je velice důležité použít konturovací tužku na rty. Ujistěte se, že tužkou kreslíte opravdu přirozenou linii rtů. Konturovací tužka pomáhá udržet rtěnku tam, kde má být. Navíc je snadné si s konturovací tužkou rty zvětšit, pokud je to potřeba.

Nanesení rtěnky

Jakmile máte obkreslené rty, můžete rty natřít rtěnkou. Začněte na spodním rtu a aplikujte barvu od středu ven. Aby byla rtěnka nanesena rovnoměrně, přejeďte rty rtěnkou od středu doprava a pak doleva. Tento krok opakujte i na horním rtu a poté rty promněte. Aby se vám rtěnka neobtiskovala, vložte kapesník mezi rty a lehce rtěnku obtiskněte do kapesníku. Odstraníte tak přebytečné množství. Nakonec už jen zkontrolujte, zda nemáte rtěnku na zubech a je to hotovo. Nahoďte úsměv a můžete vyrazit.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.