Víte, jak spát, pokud máte kudrnaté vlasy?

Stává se vám, že máte bad hair day? A máte pocit, že jej máte příliš často? Možná je to tím, že si v noci vlasy přeležíte tak moc, že s nimi nejde nic udělat. Poradíme vám, jak spát s kudrnatými vlasy, abyste už nemusely každé ráno myslet na tepelnou úpravu. Nebo abyste si dokonce nemusely mýt hlavu každý den jen kvůli účesu.

Účes s názvem ananas

Tento účes nese své jméno oprávněně, jelikož když se tento účes vytvoří, představuje ananas. Abyste vytvořily tento účes, předkloňte se a přehoďte si vlasy přes hlavu. V ideálním případě, byste měly vytvořit culík mezi temenem a čelem. Pokud jsou vaše vlasy kratší, samozřejmě udělejte culík tak vysoko, jak to délka vlasů dovolí. Použijte látkovou gumičku a utáhněte ji co nejvolněji to půjde. Díky tomuto účesu se snižuje tření vlasů o polštář a vaše vlasy se tolik nezacuchají a zůstávají v jedné poloze.

Drdol

Pokud jsou vlasy příliš dlouhé, nemusel by předchozí účes stačit. Udělejte si proto drdol. Postupujte stejně jako v předchozím účesu akorát zbytek vlasů smotejte do drdolu. Opět je dobré nechat gumičku volnější, aby se vlasy neničily. Tento účes má stejné výhody jako předchozí účes, jen je to lepší varianta pro dlouhé vlasy.

Použijte šátek

Vezměte si šátek, který bude z příjemného a lehkého materiálu, protáhněte jej přes hlavu, až skončí celý na krku. Potom se předkloňte a přetáhněte kus šátku přes hlavu tak, aby se do něj vešly všechny vlasy. Šátek tedy končí na čele. Když si lehnete, vaše vlasy budou dokonale ukryty a nebudou se vám motat pod hlavou. Nevýhoda je, že to může být někomu nepříjemné, protože máte zakrytou hlavu.

Copánek

Výhodou copu nebo více copánků je to, že udržuje vlasy pohromadě po celou noc. Jak jste nejspíš už pochopili, je dobré, pokud jsou vlasy na jednom místě a netřou se o polštář. Vyzkoušejte různé copánky, během noci se vaše vlasy hezky zkudrnatí podle toho, jak jste je večer zapletli. Ovšem pozor, opět vlasy moc neutahujte, abyste je nepolámali.

Důležité je i to, na čem spíte

Nejen že je důležité, v jakém účesu spíte, ale je také velice důležité, na jakém polštáři spíte. Nejlepší je, pokud spíte na saténovém polštáři. Klasické polštáře mohou vlasy vysušovat a během noci je lámat. Také nedoporučujeme spát s mokrými vlasy.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.