Victoria’s Secret má poprvé v historii transexuální modelku

Módní značka spodního prádla Victoria’s Secret je známá slavnými módními přehlídkami, které jsou každý rok třešničkou na dortu všech módních přehlídek. Značka je také známá svými andílky v podobě oblíbených světových modelek. Nyní ale značka přistoupila k radikální změně a mezi své andílky najala transexuální modelku.

Krok, který všechny šokoval

Říkáte si, proč je tento krok takovým pozdvižením? Najmutí transexuální modelky by nebyl takový boom, kdyby ještě před nějakým časem ředitel marketingu Ed Razek značky neprohlásil, že transexuální modelky nejsou pro značku to pravé.

“Pořád se nás někdo ptá na to, proč neuděláme tohle a ono. Proč nemáte transexuální modelky? Proč nemáte modelky s velikostí 50? Ne, nemyslím si. Proč? Protože naše přehlídka je fantazie. Zábavní program, který trvá 42 minut.”

Ačkoliv je Valentina Sampaio krásná modelka a mezi andílky bezesporu zapadne, ve značce způsobila značný poprask. S jejím přijetím totiž Razek nesouhlasil a dal okamžitou výpověď.

Valentina Sampaio

Valentina Sampaio je transexuální modelka pocházející z Brazílie. Narodila se 10. prosince 1996 a měří 177 cm. Co byste o ní měli vědět je to, že transgender ji diagnostikovali psychologové, když jí bylo pouhých 8 let. Valentina si začala říkat ve 12 letech, kdy o její budoucnosti bylo rozhodnuto.

Valentina studovala architekturu, poté se ale zamilovala do světa módy a začala studovat módu. Zajímavostí také je, že se v minulém roce zúčastnila castingu na přehlídku VS, tenkrát bohužel práci nedostala. Svou šanci dostala až letos.

Foto: Instagram.com/valentts, facebook.com/victoriasecret


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.