Více než 50 kusů z nové kolekce od značky Balmain bylo odcizeno před zahájením Fashion Weeku v Paříži

V průběhu příprav na Pařížský týden módy došlo k nešťastné události, která otřásla módním světem. Více než 50 návrhů z nejnovější kolekce od značky Balmain bylo odcizeno před samotným zahájením této prestižní události. Loupež se stala během přepadení dodávky v Paříži.

Kreativní ředitel značky Balmain, Olivier Rousteing, sdělil tuto nešťastnou zprávu veřejnosti prostřednictvím svého účtu na Instagramu. V příspěvku upozornil, že značce bylo odcizeno více než 50 kusů, které měly být představeny jako součást jarní/letní kolekce pro rok 2024. Připravovaná kolekce měla světu ukázat směr, kterým se bude ubírat módní trend v nadcházející sezóně.

Rousteing byl zdrcený a zklamaný tímto nepředvídatelným incidentem. Vyjádřil svou frustraci jménem celého kreativního týmu, který odvedl obrovský kus práce, aby vytvořil tuto kolekci. Odhalil, že v den krádeže právě probíhaly zkoušky pro nadcházející módní přehlídku, a tuto krádež vnímá jako velmi nespravedlivou vůči celému týmu tvůrců, kteří vložili do kolekce svou kreativitu a úsilí.

Navzdory této nešťastné události potvrdil, že plánovaná módní přehlídka, která má proběhnout 27. září poblíž Eiffelovy věže, bude uskutečněna podle původního plánu. „Je to tak nespravedlivé. Můj tým a já jsme tvrdě pracovali. (Ale) budeme pracovat víc, dnem i nocí. Naši dodavatelé také budou pracovat dnem i nocí,“ uvedl s odhodláním Rousteing.

I přes tento nepředvídatelný zásah do procesu tvorby módní kolekce se Balmain nevzdává a plánuje obnovit vše, co bylo odcizeno. Loupež totiž nejenže poškodila značku, ale také mnoho dalších lidí spojených s tvorbou této kolekce. Tato událost nás všechny utvrzuje v důležitosti solidarity a odhodlání, které jsou nezbytné v současném světě módy.

Zdroj info: Instagram.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.