VForce Collection představuje kabáty napuštěné mědí. Prý by měly ničit viry

Módní platforma New Designers Space, která je odrazovým můstkem pro návrháře na americkém trhu, představila VForce Collection. V rámci této kolekce zákazníci budou moci nakoupit oblečení z látky napuštěné mědí. Ta má zabít až 99.9 % virů a bakterií, které s ní přijdou do styku. Jde o inovativní postup, který by nás mohl v budoucnu ochránit před nebezpečnými nemocemi!

Foto: VForce

Oblečení, které zničí koronavirus

Kolekce z mědi obsahuje několik unisex bund a kabátů. Látka, ze které jsou vyrobeny, je napuštěná 5% směsí z mědi. Ta se nazývá Termoplastický polyuretán (Thermoplastic Plyurethane, krátce TPU). TPU se používá zejména pro lakovací, vstřikovací a vakuovací zařízení. Jde o flexibilní materiál, který má široké využití.

Badatelé také zjistili, že viry a bakterie se mohou přichytit na oblečení. Co s tím? K vyřešení tohoto problému se nabízí právě měď, která má přirozené antibakteriální vlastnosti. Pokud se s ní bakterie nebo virus dostane do styku, zemře ihned nebo do půl hodiny po kontaktu.

Studie z vědeckého časopisu New England Journal of Medicine popisuje, že po kontaktu virů a bakterií s mědí dojde k přirozené reakci a uvolnění látek, které zničí jejich ochranou vrstvu na povrchu. Tyto látky pak mohou jednoduše proniknout až do jádra bakterie nebo viru a zničit ji.

Bundy a kabáty, které chrání zdraví

Bundy a kabáty budoucnosti, nezní vám to tak? Značka o nich dále říká, že jsou lehké a pohodlné na nošení. Snadno se skládají, a kromě bakterií a virů chrání také před poryvy větru a přívaly deště. Můžete s nimi tedy vyrazit do každého počasí. Navíc jsou z recyklovatelných materiálů, a to přesto, že v sobě mají stopy mědi. Nepřestavují tedy zátěž pro životní prostředí. Cena těchto kabátů se bude pohybovat v cenách 165 až 220 USD.


Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.