Versace hlásí konec kožichům

Pravé kožichy jsou známkou luxusu. Prodávají jej značky, které si na luxusu zakládají a tvoří z kožešiny kousky, které se ihned stávají módním hitem. Zároveň se ale jedná o nešetrný zásah do přírody, což rozhodně není správné! Jsou i jiné způsoby jak být trendy. 

Versace následuje další značky

Známá módní značka Versace tímto rozhodnutím následuje další módní domy, jako např. Gucci, Armani, Tom Ford nebo Michael Kors. Že by se konečně probudil i módní svět a snažil se napravit, co je v nepořádku?

„Kožešiny? Z toho jsem venku! Nechci zabíjet zvířata, abych mohla tvořit oblečení. Necítím, že je to správné!“

– Donatella Versace

Móda versus příroda

Tato luxusní a extravagantní značka je známá tím, že prodává kožichy mývalů, lišek nebo norků. Ve využívání těchto kožichů v módních kolekcích má Versace dlouholetou tradici. Letos je tomu ale konec! A my toto rozhodnutí naprosto schvalujeme.

Ne všichni módní nadšenci však tato rozhodnutí o konci výroby kožichů luxusních módních značek podporují. Ozvali se i tací, kteří tvrdí, že naopak používání pravé kožešiny je více ekologické, neboť plasty a jiné umělé látky zatěžují naši zemi daleko více. Další zase tvrdí, že jiné luxusní značky budou kožešinu dále vyrábět, protože se jedná o kvalitní přírodní materiál, se kterým je nakládáno adekvátním způsobem. Uvidíme, jakým směrem se vydají další věhlasné módní značky.

Foto: Pinterest, Facebook.com/versace.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.