Když se řekne “svatební šaty” mnohé z nás módních nadšenců nenapadne nikdo jiný než světoznámá módní návrhářka svatebních šatů Vera Wang. Svatební šaty od Wangové nositelkám dodávají pocit, že jsou jediné na světě. A přesně taková chce být každá nevěsta, ne?

Vera Ellen Wang

Víte vůbec něco o této módní divě? Vera je čínského původu, to jistě vědí mnozí z vás. Svou vášeň k umění získala už na střední škole. Vera ale měla více talentů a snů. Na střední škole se také věnovala krasobruslení. V tomto elegantním sportu byla tak výborná, že se dokonce pokoušena dostat do olympijského týmu reprezentující USA. Tento sen ale nakonec nevyšel, díky tomu ale můžeme vídat Veru Wang v módním průmyslu.

Vera je známá především jako módní návrhářka svatebních šatů. Její svatební šaty si na svůj svatební den oblékly celebrity jako Hilary Duff, Avril Lavigne, Victoria Beckham, Kim Kardashian nebo dokonce Michelle Obama.

Začátky jako redaktorka

Vera nebyla pouhou módní návrhářkou. Začátky své kariéry odstartovala jako redaktorka nejznámější módní bible – časopisu Vogue. Psaní o módě si jí získalo na dlouhých 17 let. Potom ale Vera toužila po změně. Té se jí dostalo u jiného módního návrháře Ralph Laurena. Talentovaná Vera Wang ale věřila svému talentu, a proto po 2 letech odešla od Laurena a vrhla se na svou vlastní módní značku nesoucí její jméno – Vera Wang.

Zajímavosti

  • Vera si zahrála samu sebe dokonce v několika filmech a seriálech, jako např. První dcera, Ošklivka Betty nebo námi milovaná Gossip Girl.  Její svatební šaty si chtěly obléknout hlavní hrdinky filmu Válka nevěst nebo Sex ve městě.
  • V roce 2001 napsala módní návrhářka knihu s názvem Vera Wang o svatbách.
  • Ačkoliv jde Vera s moderní dobou kupředu, je známá tím, že přes den nezvedá telefonní hovory.

Foto: Instagram.com/VeraWang

Načítání...

Diskuze