Velké pozadí po padesátce? Známe módní vychytávky, kterými zamaskujete i tento velký nedostatek

Přemýšlíte o tom, jak se obléknout tak, aby vaše příliš velké pozadí nebylo tak nápadné? Pokud ano, nejste sama. Mnoho žen se s tímto problémem potýká a chtějí najít způsob, jak svou postavu vyvážit a vypadat sebevědomě. Zejména ve věku okolo padesátky je tento problém velmi častý. Zejména v našich končinách.

V tomto článku najdete několik tipů a triků, jak se oblékat tak, aby vaše pozadí nebylo tak viditelné.

Volte správné velikosti

Jedním z nejdůležitějších tipů pro zamaskování příliš velkého pozadí je volba správných velikostí. Nosit příliš těsné kalhoty nebo šaty, které mohou zdůraznit vaše pozadí a udělat ho ještě větší, není nejmoudřejší volba.

Na druhé straně, příliš volné oblečení může zase přidat na objemu a to také není správná cesta. Najděte takové oblečení, které padne přesně na vaši postavu a dokáže ji rozumně vyvážit. Takže ani příliš volné a ani příliš těsné.

Volte tmavé barvy

Tmavé barvy jsou ideální pro zamaskování větších partií těla. Volte tmavší odstíny kalhot nebo sukní, abyste snížili viditelnost vašeho pozadí. Můžete také zkusit kombinovat světlejší vrchní část s tmavší spodní částí, aby se pozornost rozdělila a vaše pozadí nebylo tak nápadné.

Vyhněte se také výrazným doplňkům či ornamentům, které by byly směřovány právě na oblast pozadí. Docílili byste totiž opačného efektu a to rozhodně nechcete.

Nosíme kalhoty s vysokým pasem

Kalhoty s vysokým pasem jsou skvělou volbou pro zamaskování velkého pozadí. Vysoký pas vytváří iluzi delších nohou a rozděluje pozornost od vašeho pozadí. Zvolte takové kalhoty, které dobře padnou a nejsou příliš těsné nebo příliš volné.

Navíc vysoký pas je střih, který se v posledních letech ustálil mezi ty nejpopulárnější, které můžete obléknout.

Zvolte správný střih

Správný střih oblečení může udělat zázraky. Zkuste šaty nebo sukni s A-střihem. Tento vizuální předěl mez horní a spodní částí těla je velmi žádoucí. Podobnou strategií je volit také oblečení s výstřihy nebo krátkými rukávy, aby se pozornost soustředila na horní část vašeho těla.

Nosíme doplňky

Správné doplňky mohou také pomoci zamaskovat větší pozadí. Šperky, náramky nebo náušnice přitáhnou pozornost na vrchní část, takže to znamená, že spodní část, kterou chceme zamaskovat, krásně upozadíme.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.