Která žena by netoužila po vláčné a pevné pokožce hebké jako dětský zadeček? Věřte nebo ne, s trochou úsilí toho můžete docílit i vy.

Není to přitom nijak náročné a stačí obětovat 2x až 3x týdně patnáct minut svého času tomuto večernímu rituálu. Nejenže tím pomůžete své pokožce, ale také si po celém dni v práci uděláte pár minut jen pro sebe. A to si myslím zaslouží každá z nás.

Krok č. 1: Kartáčování

Už jste slyšely o takzvaném “Dry brushingu”, aneb suchém kartáčování? Jedná se o jednoduchou metodu, ke které vám postačí pouze kartáč. Nejlépe s přírodními a jemnými štětinami.

Ač to zní jednoduše, tato metoda má pro kůži celou řadu benefitů. Při kartáčování dochází ke stimulaci krevního a lymfatického oběhu, což vede ke zpevnění pokožky a redukci celulitidy. Pokožka je poté hebká a kartáč vás podobně jako peeling zbaví staré kůže.

Postup při kartáčování je velice jednoduchý a nezabere přitom více než 10 minut. Jelikož se jedná o suché kartáčování, není třeba pokožku namáčet, nebo čímkoli mazat. Právě naopak. Kůže by měla být naprosto suchá. Masáž provádějte rovnoměrnými, krouživými pohyby směrem k srdci. Na kartáč není potřeba přehnaně tlačit. Pokožka by se tím jen zbytečně podráždila. Začněte jemně a časem, až si kůže zvykne, můžete tlak o trochu zvýšit.

Krok č. 2: Hydratace

Po kartáčování je pokožka krásně prokrvená a schopná přijímat daleko větší množství prospěšných látek. Neváhejte tedy sáhnou po oblíbeném tělovém mléku, či oleji.

Pro podporu redukce celulitidy můžete použít anticelulitidní krémy, pro zářivou a vyživenou pokožku pak můžete místo krému tělo natřít kokosovým, nebo arganovým olejem. Ty používejte v rozumném množství, dobrého stačí málo a nechcete si přece zamastit celé povlečení.

TIP: Hydratace je důležitá jak zvenčí, tak zevnitř. Dodržujte proto dostatečný pitný režim, nejlépe v podobě čisté vody nebo neslazených minerálek. Vaše pokožka vám dříve či později jistě poděkuje.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze