Jak se zbavit kruhů pod očima

Trápení s váčky nebo kruhy pod očima je běžnou záležitostí života. Můžeme se s nimi setkat nejen ve stáří, ale i v mládí. Někdy bývají odpovědí na naše vyčerpané tělo, nemoc nebo jakýkoliv deficit. Jak se jich zbavit? Základem úspěšného boje je odhalit příčinu jejich vzniku!

Jak se zbavit kruhů pod očima:

Inspirujte se osvědčenými radami, kterými se řídily již naše babičky! Co pomáhalo před desítkami let bude pomáhat i dnes.

Využijte obklad z pytlíků čaje

Pytlík černého čaje dokáže zázraky. Díky v sobě obsaženém kofeinu se spolehlivě popere s nepříjemnými vaky pod očima. Navíc je bohatý na antioxidanty, které bojují proti volným radikálům, a chrání proti UV záření.

Foto: DepositPhotos.com

Jak se zbavit kruhů pod očima za použití pytlíků od čaje

  • Uvařte si čaj klasickým způsobem. 
  • Nechte louhovat 3-5 minut. 
  • Poté sáčky vyjměte a nechte vychladnout.
  • Po ochlazení ještě vymačkejte přebytek tekutiny, dejte pytlíky na oči a relaxujte alespoň 15 minut.

Studený obklad

Dalším účinným trikem na kruhy pod očima, je využití chladivého předmětu, který cévy v okolí očí stáhne a dojde tak k přechodné úlevě. 

Na studený obklad proti váčkům pod očima využijte

  • plátky studené salátové okurky
  • studený obklad z ručníku
  • mraženou zeleninu (Pozor, aby jste předešli omrzlinám, zabalte ji do utěrky!)
  • lžíci (vložte ji na chvíli do mrazáku)
  • Zvolenou variantu aplikujte na oční okolí a pod mírným tlakem nechte působit několik minut. 

Pijte dostatek tekutin

Jak to souvisí s vaky pod očima? Pitný režim může zkrátka dělat divy. Vybírejte zejména čistou vodu a vyhýbejte se přemíře alkoholu, kofeinu, nebo pití sycených a sladkých nápojů.

Dopřejte si dostatek spánku

Odstraňte veškeré rušivé elementy a dopřejte si kvalitní spánek. Někdo si myslí, že si vystačí jen s 6 hodinami spánku. Opak je pravdou. 6 hodin je skutečně málo. Kvalitní spánek by měl trvat minimálně 7, optimálně pak 8 hodin. Nepodceňujte tento bod. 

Povzbuďte tvorbu kolagenu

Nedostatek kolagenu může patřit mezi hlavní nepřítele. Retinol, jinak vitamín A, si umí s tímto problémem poradit. Díky obsaženým antioxidantům eliminuje známky stárnutí pleti. Doporučují se krémy s obsahem retinolu, avšak dávejte při aplikaci bedlivě pozor. Neboť právě pleť pod očima je tenčí, a proto stačí opravdu malé dávky. 

K tvorbě kolagenu poslouží i dostatečná konzumace potravin bohatých na vitamín C. 

Foto: DepositPhotos.com

Na vině mohou být i zdravotní problémy

Vaky pod očima mohou způsobit i některé ze zdravotních problémů. Položte si otázky, zda netrpíte chronickou rýmou, ucpaným nosem nebo únavou?

Může jít o znaky alergie, které mohou mít právě tento následek. Vyzkoušejte účinnost konvičky na proplach nosu. A pokud neuvidíte výsledky, zvolte volně prodejný lék proti alergii (antihistaminikum) a uvidíte, zda dojde ke zlepšení, či nikoliv.

Pozor na dlouhé slunění

Milujete sluníčko a opalujete se do hněda? Dávejte ovšem pozor, neboť nadměrné působení slunce pleť vysušuje a UV záření je volným radikálem zrychlujícím proces stárnutí pleti. Jak se proti tomu bránit? Účinná a známá metoda je aplikace krémů s ochranným UV faktorem. Pro obličej to platí dvojnásob!


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.