Můj život s váčky pod očima aneb co všechno jsem v boji zkusila

Váčky pod očima trápí mnoho žen. Včetně mě. Mám je celý život a už ke mně tak nějak patří. Je docela těžké se jich zbavit a někdy se jich nelze zbavit úplně, ale existuje mnoho způsobů, jak s nimi bojovat.

Zjistěte příčinu

Váčky pod očima mohou naznačovat, že s vaším tělem není něco v pořádku. Nemusí se nutně jednat o závažný zdravotní problém, nicméně je dobré se zamyslet a zjistit příčinu. Někdo má váčky pod očima dané geneticky, někdo je má z důvodu nedostatku spánku, z nedostatku tekutin apod.

Pitný režim je základ

Já osobně mám váčky odjakživa. Pozoruji ale, že jakmile nedodržuji pitný režim tak, jak bych měla, je to mnohem horší. Pití dostatečného množství tekutin je velice důležité pro naše zdraví. Zejména v těchto parných vedrech, které nás sužují.

Nemyslete si ale, že vás zachrání, když na ex vypije půl litru vody. Je třeba pít pravidelně po malých doušcích.

Dopřejte si dostatek spánku

Váčky pod očima se často objevují po probdělé noci. V některých případech to bohužel nemůžeme ovlivnit a z určitých důvodů musíme zůstat vzhůru. Například v zaměstnání, kde se pracuje na noční směny.

Já jsem noční pták a ráda ponocuji. Podle toho také další den ráno vypadám. Snažím se ale tohoto zlozvyku zbavit a spát alespoň osm hodin denně. Spánku bychom měli mít dostatek, ale neměli bychom to s ním přehánět.

Pomůže oční krém

Existují speciální oční krémy a gely, které slibují redukci váčků pod očima. Osobně samozřejmě nemám vyzkoušené všechny, takže nemohu hodnotit, zda svůj slib splňují. Nejvíce se mi však osvědčil krém Remescar, který umí bojovat také s tmavými kruhy. Dále doporučuji krém Clinique All About Eyes nebo oční gel Bioderma Sensibio Eye, který je šetrný k citlivému očnímu okolí.

Korektor jako věrný pomocník

Kvalitní korektor, který dobře kryje a projasní oční okolí, je pro vás must-have. Určitě se dá pořídit dobrý korektor i v drogerii, ale já osobně doporučuji trochu investovat do kvalitních značek. Například nový Dior Backstage Concealer slibuje dobré výsledky.

Vyzkoušejte masáž

Existuje řada pomůcek, kterými můžete masírovat oční okolí. Tím se zmírní otoky a váčky pod očima se minimalizují. Nejlepší jsou masážní válečky. Ideální je, když je budete nechávat v lednici, aby byly studené. Zchladit oční okolí také velmi pomáhá v boji proti váčkům.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!