Každá z nás chce být krásná a pro krásu jsme mnohdy ochotné udělat cokoli. Třeba utrácet nekřesťanské peníze za drahé produkty, o kterých se nás jejich výrobci snaží přesvědčit, že jsou tou nejlepší volbou. Pokud v péči o své tělo rády zkoušíte nové věci a nechcete za přípravky utrácet majlant, zkuste se spolehnout na tak obyčejné suroviny, jako je třeba banán. I ten vám může dopomoci ke kráse.

S banánem proti vráskám

Vrásek se tiše děsíme snad úplně všechny. Jsou totiž jasným důkazem, že čas nelze zastavit a že všechny postupně stárneme. Místo toho, abyste si na obličej a rizikové části patlaly předražené krémy a séra, vsaďte na vesele žlutý banán.

Jak na přírodní masku z banánu?

Vezměte banán a rozmačkejte ho za pomocí vidličky. Poté k němu přidejte polévkovou lžíci medu a dobře promíchejte. Měla by vám vzniknout hustá kašička, kterou si naneste na obličej. Na 20 minut pak hoďte nožky nahoru, zavřete oči a relaxujte. Poté masku z obličeje smyjte vlažnou vodou.

Banán obsahuje velké množství kyseliny listové. Ta je známá tím, že zabraňuje předčasnému vzniku vrásek. Kromě toho, že si z banánu můžete připravit pleťovou masku, můžete ho také jíst, tím rovněž dostanete do těla kyselinu listovou, která je prospěšná právě v boji s vráskami.

S kokosem pro hydrataci pokožky

Hydratace pokožky je důležitá, to víme snad všechny. Jakmile kůži chybí vláha, začne strádat a stárnout, což není žádné tajemství. Hydrataci pokožce zajistíte nejen pitným režimem, ale pomoci vám může i kokosové mléko.

Maska z kokosového mléka

Je to vlastně úplně jednoduché. Vezměte kokosové mléko, odlijte z něho 300 ml a smíchejte jej se lžičkou oleje – ideálně třeba mandlového, ale pokud nemáte, postačí i slunečnicový. Přidat můžete i polévkovou lžíci medu. Všechno dobře promíchejte, nalijte do vany a do té se potom alespoň na půl hodinky naložte.

O kokosovém mléce se ví, že obsahuje řadu výživných látek a složek, díky kterým skvěle působí na naši pokožku. Najdete v něm i výživné tuky, které skvěle fungují na suchou kůži.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze