Ve válce a v lásce možná, co se ale módy týče, měli byste znát hranice – zde je totiž potřeba ctít určitá pravidla. Každý z nás se obléká po svém, což je samozřejmě dobře. Mnohdy ale ve snaze vybočit z řady děláme chyby a díky těm vznikají módní přešlapy, jež by nikdy neměly spatřit světlo světa.

Módní přešlapy, které se neodpouští

Napadlo vás někdy rozhlédnout se na ulici kolem sebe a prohlédnout si, co lidé okolo vás nosí? Možná byste byli nemile překvapeni, v čem jsou někteří schopni vyjít do ulic. Najít svůj osobitý styl v oblékání je jedna věc, ale chtít na sebe přitáhnout pozornost za každou cenu (i za cenu módních faux pas) je věc druhá – a rozhodně nežádoucí!

Legíny můžu nosit k čemukoli

Legíny představují poměrně oblíbený kousek, který má ve své šatní skříně snad každá žena. Pohodlně se nosí a dají se zkombinovat s mnoha jinými kousky. Právě jejich univerzálnost ale v mnoha ženách vyvolává dojem, že je mohou nosit prakticky ke všemu. A to je chyba. Co se totiž legín týče, pamatujte na pravidlo, že se nosí pouze s delšími topy – ať už to bude tunika, delší svetr, prodloužené tílko a podobně. V žádném případě je nenoste s krátkým svrškem, který vám ani nezakryje zadek.

[easy-image-collage id=56454]

Čím více doplňků budu mít, tím lépe udělám

Mezi módní přešlapy patří i přesvědčení, že čím více doplňků na sebe obléknete, tím lépe bude váš outfit vypadat. V tomto případě si ale dovolíme zmínit jedno známé rčení: méně je více. Pokud jde o doplňky, volte je opravdu s rozvahou. Úkolem doplňků je váš look pouze doplnit, oživit a dodat mu onu pověstnou třešničku na dortu. Rozhodně není jejich posláním udělat z vás vánoční stromeček.

Je jedno, jaké vzory mezi sebou zkombinuju

Milujete oblečení, které se pyšní výrazným vzorem? Není se čemu divit, takové kousky jsou na pohled velice zajímavé a dokážou přitáhnout pozornost vaším směrem. Co se ale vzorů týče, pamatujte, že nic se nemá přehánět. Chcete-li si na sebe obléknout kousek se vzorem, zkombinujte je s něčím obyčejným. Na ulicích jsou kolikrát vidět opravdu odpudivé kreace, kdy k sobě ženy volí klidně několik vzorů, které spojí dohromady a výsledek opravdu nestojí za nic. Když už výrazný vzor, tak pouze na jednom kousku vašeho outfitu.

Foto: Pinterest.com, Pixabay.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments