Stejně tak, jako je potřeba chránit pleť v létě, je důležité ji chránit i v zimě. Každý typ pleti si vyžaduje speciální péči. V zimě je pleť vystavována velkému chladu, proto se k ní chovejte zodpovědně. Chcete mít krásnou pleť? Je nutné se o ni starat i v chladném počasí a my jako vždy víme jak na to.

Nezapomínejte na pitný režim

Většina z nás v chladném počasí zapomíná na pitný režim a rozhodně jej nedodržuje tolik, co v létě. Pro některé je velice těžké se donutit pít, ale myslete při tom na to, že to není jen zdravé a důležité, ale také na to, že pokud chcete být krásná, voda v tom dokáže hrát velkou roli. Proto nezapomínejte pít dostatek vody. Pleť je v zimních měsících vystavována velkému chladu, a i když se to zdá zvláštní, opravdu zima pleť velice vysušuje, proto se nezapomínejte hydratovat.

Omezte horké sprchy na minimum

Většina z nás, když je zima se těší na horký čaj, nebo právě na horkou sprchu. My ženy si umíme v tomto ohledu dopřávat, ale víte, že to pro naši pokožku a pleť není vůbec zdravé? Pokud si dopřáváte opravdu horké sprchy, zbavujete tak pokožku potřebných olejů, které ji pomáhají se hydratovat. Svědí vás někdy po sprchování kůže? Může to být následek horkých sprch, proto doporučujeme se po sprše namazat tělovým mlékem, které vrátí pokožce zpět potřebnou hydrataci. Víme, že jsou horké sprchy velmi uklidňující a příjemné, ale vaší pokožce to rozhodně nesvědčí.

Mazejte, mazejte, mazejte!

Jak jsme již zmínili, chladné počasí dokáže pokožku pěkně vysušit, proto je dobré ji každé ráno a večer mazat hydratačním krémem. Vyberte si takový, který vám bude příjemný a udělejte si z toho takový osobní rituál, na který se budete těšit. Důležité je se taky starat o své rty. Je možné, že vás často pálí rty nebo jsou extrémně suché. V tu chvíli už je pozdě a tělo si volá o pomoc. Mějte proto v zimě vždy po ruce balzám na rty, kterým rty snadno namažete kdykoliv během dne.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze