Úzká sorta „privilegovaných“ ruských děv zuřivě ničí luxusní kabelky nejdražších světových značek v čele se značkou Chanel

Internetem proletěla videa s novým trendem ruských žen – hysterické likvidování dříve nedotknutelných artiklů těch nejluxusnějších módních značek na světě. Ruské influencerky tak protestují vůči „rusofobii“ západního světa.

Vzhledem k barbarské invazi ruské armády na svobodnou Ukrajinu se rozhodlo velké množství západních značek přerušit nebo dokonce úplně ukončit podnikání na ruském území. Výjimkou nejsou ani luxusní módní značky.

Reakce ruských krásek není překvapivá. Rusky, které nyní velmi „trpí“ nemožností nakupovat ve svých oblíbených buticích s luxusní módou, se rozhodly protestovat! Na sociálních sítích sdílejí videa s ničením svých oblíbených kousků – zejména těch od značky Chanel.

Ruské influencerky zmiňují, že nemají důvod respektovat značku Chanel, když Chanel nerespektuje své klienty. Reagují tak na prohlášení značky, která posunula své nesouhlasné stanovisko s válkou na Ukrajině ještě o kus dále.

Kromě dočasného uzavření obchodů a pozastavení dodávek zboží do Ruska začala společnost Chanel také žádat zákazníky ve svých obchodech, aby potvrdili, že zboží, které kupují, nebude použito v Rusku.

V prohlášení společnost uvedla, že se snaží dodržet sankce Evropské unie a Švýcarska, které zakazují „prodej, distribuci nebo vývoz luxusního zboží, přímo či nepřímo, jakékoli fyzické nebo právnické osobě, subjektu nebo orgánu v Rusku nebo k užívání v Rusku“.

Zákaz se podle společnosti vztahuje na luxusní zboží, jehož hodnota přesahuje 300 eur za kus (asi 7 300 Kč), což se týká většiny výrobků značky Chanel. To rozzlobilo ruské influencerky, které se neváhaly chopit nůžek a svých iPhonů a vše sdílet na sociální sítě.

Rusko, jedenáctá největší ekonomika světa dle HDP, je považována za zemi plnou kontrastů. O obrovských rozdílech mezi bohatou smetánkou a běžným obyvatelstvem svědčí přepočtený ukazatel „HDP na počet obyvatel“, kde Rusko zaujímá až 57 příčku. Chorobná touha po okázalosti tolik typická pro ruskou smetánku působí na běžného člověka až komicky – v kontextu s živořením běžných Rusů možná spíše tragikomicky. Prostor k ostentativnímu chování je nicméně v Rusko očividně obrovský.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.