Perfektně upravené obočí může dodat naší tváři úplně jiný vzhled. Bohužel se nejedná o nic příjemného, protože trhání chloupků v oblasti obočí je spojené s bolestí. Pokud byste ale znaly ty správné triky při trhání obočí, nemusela by jeho úprava pro vás představovat takovou noční můru.

Proč je tak důležité dbát na upravené obočí?

Věřte nebo ne, ale obočí má hodně co mluvit do vašeho celkového looku. Upravené obočí vám dokáže zalichotit, umí podtrhnout tvar očí, dokáže omladit nebo vyzdvihnout váš půvab. Proto nemusí být sporu o tom, že je potřeba, abyste dbaly na jeho důkladnou úpravu. Jenže co s tou bolestí?!

Užitečné triky při trhání obočí – díky nim už se nebudete šklebit bolestí!

Ať už si obočí upravujete doma samy, nebo jste na tuto proceduru chodily ke kosmetičce, určitě nám dáte za pravdu, že se to kolikrát neobejde bez slziček, které nám z očí kapou vlastně tak nějak automaticky. Je to reakce těla na bolest, která se s trháním obočí neodmyslitelně pojí.

Máme pro vás triky při trhání obočí, které určitě oceníte, protože pro vás celý tento proces nebude tak bolestivý a nepříjemný.

Trik první: se správnou pinzetou to půjde jako po másle!

Věřte tomu nebo ne, ale i správný výběr pomůcek, které při trhání obočí používáte, může hodně ovlivnit skutečnost, jak vám bude celá procedura příjemná. Na mysli máme především pinzetu, u které se určitě shodneme na tom, že bez ní by to jednoduše nešlo.

Jestli vám můžeme doporučit, vybírejte si pinzety, které mají ostré a šikmo zkosené nožičky. Ty totiž dokážou mnohem lépe uchytit chloupky, aniž byste se museli snažit chytit jeden z nich na třetí pokus.

Trik druhý: pečlivá příprava je na místě!

Jak se připravujete na trhání obočí? A připravujete se vůbec nějak? Pokud nyní kroutíte hlavou, že vaše příprava zahrnuje tak maximálně poplácání se po rameno, čímž se snažíte dodat si odvahu, pak si vám dovolíme říci, že tohle rozhodně nestačí.

Ideální je trhat si obočí po koupeli. Teplá koupel způsobí otevření folikul, takže chloupky pak půjdou trhat mnohem snadněji a s nižší bolestí. Zapomínat byste neměli ani na očištění oblasti okolo obočí za pomoci pleťového tonika, které danou část obličeje, nejen vyčistí, ale i dezinfikuje.

Trik třetí: pomozte si od bolesti!

Pokud víte, že trhání obočí snášíte opravdu špatně a váš práh bolesti je velmi nízko, nebojte se použít speciální znecitlivující gely, které se postarají o to, že trhání nebude tolik bolestivé. Proč si nepomoci, když to jde, no ne?

Trik čtvrtý: musíte na to vidět!

Aby bylo trhání obočí nejen rychlé, ale i pohodlné a abyste dosáhly požadovaného výsledku, musíte na svou práci vidět. To znamená, že trhat si obočí za svitu lampičky v nočních hodinách není zrovna ideální.

Raději dejte přednost trhání obočí za denního světla, kdy na to přeci jen daleko lépe uvidíte. A nemusíte si ani kupovat speciální zrcátka.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze