Míváte často problém vykouzlit perfektní outfit? Trvá vám strašně dlouho, nežli k sobě vhodně nakombinujete vámi vybrané kousky? Ne nadarmo se říká, že obléknout se slušivě i trendy je umění. Naštěstí pro vás máme několik užitečných rad přímo od stylisty – pokud je budete dodržovat, už se vám nestane, že byste si s oblékáním nevěděly rady.

Rada první: pásek je váš přítel

Divily byste se, jaká kouzla dokáže i s na první pohled obyčejným outfitem dobře zvolený pásek! Tento často opomíjený kousek zvládne hravě oživit každičký outfit. Ozvláštnit s ním můžete nejen džíny, ale hodí se i pro oživení šatů, overalu nebo tuniky. Kvalitní pásek by vám proto ve sbírce určitě neměl chybět.

uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-03
uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-02

Rada druhá: bez doplňků to nejde

Můžete si dát s volbou outfitu sebevíce záležet, ale pokud zapomenete na doplňky, nikdy nedosáhnete naprosté dokonalosti. Podle stylisty jsou totiž doplňky základ. S hodně zvolenými doplňky, ať už to budou šperky, kabelky nebo šátky, můžete rozzářit každý vámi vytvořený outfit. Doplňky proto určitě nepodceňujte, ale pozor – příliš to s nimi nepřehánějte.

uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-10
uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-08

Rada třetí: padnoucí spodní prádlo je základ

Spodní prádlo tvoří základ každého vašeho outfitu, proto je hodně důležité, aby vám dobře sedělo. Například taková špatně zvolená podprsenka může naprosto zhatit veškerou vaši snahu o vytvoření perfektního outfitu. Těsná podprsenka způsobí, že se vám přes ní bude přelévat kůže, což například v těsném topu nebude vypadat vůbec pěkně. Prádlo proto vybírejte tak, aby vám dokonale sedělo.

uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-12
uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-11

Rada čtvrtá: berte ohled na svou postavu

Znát svůj typ postavy by měla být samozřejmost. Ať už jste postavou hruška, jablko nebo třeba obrácený trojúhelník, berte na tuhle skutečnost ohled při výběru svého oblečení. I když narazíte na naprosto dokonalý kousek, který na figuríně ve výloze vypadá naprosto perfektně, rozhodně to ještě neznamená, že i vám bude dobře sedět.

Při nakupování je proto důležité mít na paměti, že oblečení vám musí lichotit a musí sedět vaší postavě. Vaším cílem by tak mělo být zdůraznit přednosti a skrýt nedostatky, což se vám podaří pouze v případě, kdy budete vědět, jaký typ postavy jste.

uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-13
uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-07

Rada pátá: vzory mohou pomoci

Pokud chcete zamaskovat nějaké to kilo navíc, můžete se spolehnout na pomoc vzorů. Divily byste se, co s vaší siluetou dokážou například vertikální pruhy, které mají schopnost opticky zeštíhlit. I kombinace několika vzorů vám může pomoci přitáhnout pozornost směrem vašich předností a naopak jí odlákat od míst, na která nejste zrovna dvakrát pyšná.

uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-15
uzitecne-rady-primo-od-stylisty-poslouchejte-a-ucte-se-14

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze