Zatímco v mládí si můžeme dovolit experimentovat, protože když se něco nepovede, jednoduše to nevadí, s přibývajícími roky se snažíme sázet na klasiku, která nás nezklame. Říká se, že mládí sluší všechno a něco na tom bude. Co když už jste ale v jiné životní etapě?

Jestli už vám není dvacet a od experimentů si chcete dát pauzu, pak jste tady správně. Změna účesu dokáže mnohé, chce to ale správně vybírat, abyste svému vzhledu zbytečně neublížily. Jaké účesy jsou vhodné pro ženy středního věku?

Už vám není dvacet? Nevadí! Ani tak nemusíte působit usedle

V životě každé z nás se vystřídá několik období. Za střední věk můžeme směle považovat období mezi 40. a 60. rokem, kdy již musíme přemýšlet nad tím, jaký styling pro nás bude ten nejlepší. V tomto věku už my ženy nedostaneme něco jen tak zadarmo, experimenty a pokusy jsme nuceny vyměnit za něco mírnějšího, ale ani to rozhodně není důvod k tomu, abychom působily usedle.

Střih vlasů vám může ubrat roky

Podle nejedné vlasové stylistky se k ženám středního věku nejvíce hodí kratší střihy a také oblíbené mikádo. To je často zatracováno jako něco, co má svůj boom dávno za sebou, ale kadeřníci a vlasoví stylisté by jistě potvrdili, že mikádo nikdy nevyjde z módy.

Naopak dlouhé vlasy by si ženy v tomto věku měly raději rozmyslet. Pokud ale dlouhé vlasy nosíte roky, jste na ně zvyklé a vaše vlasy jsou v dobrém stavu, nemusíte se jich hned vzdávat.

Lichotivé účesy ke klíčním kostem

Když už si chcete ponechat delší vlasy, měly byste sáhnout po délce maximálně ke klíčním kostem. Zároveň platí, že když už dlouhé vlasy, pak by určitě měly mít nějaký tvar. I na to je potřeba při volbě účesu a především střihu myslet a nechat si od kadeřnice doporučit.

Mikádo je stále trendy

Dovolte nám vrátit se ještě na okamžik k již jednou zmíněnému mikádu. Pro ženy středního věku je to vděčný účes, který nejen dobře vypadá, ale zároveň se snadno a pohodlně udržuje. Působí velmi žensky a zkrátka nám sluší, tak proč se mu bránit jen proto, že někdo říká, že už tento účes vyšel z módy?

Mikádo může mít vícero podob. Klasikou je, když mají všechny vlasy stejnou délku. Možná o něco málo modernější je pak mikádo, které je polodlouhé lehce pod bradu a sestříhané, což vlasům dodá na objemu.

Správně upravené mikádo se perfektně hodí ke zralejšímu věku. Důležité je ovšem zmínit, že aby vám účes opticky ubral roky, je potřeba se o vlasy svědomitě starat a pravidelně navštěvovat kadeřníka, aby dorostlé vlasy vždy náležitě upravil.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments