Stárnutí je věc, které bychom se my ženy nejraději úplně vyhnuly. Žádná z nás totiž nechce stárnout. Proces stárnutí bohužel nelze zastavit, příroda takhle jednoduše nefunguje. Ačkoli snad žádná žena nechce stárnout, některé z nás dělají chyby, kvůli kterým stárnutí pleti zbytečně urychlují. Nepatříte mezi ně i vy?

Šidíte se na spánku

Podceňujete sílu a účinky kvalitního spánku? Spíte mnohem méně, nežli kolik vaše tělo potřebuje? Vědomě se na spánku šidíte, chodíte do postele pozdě a brzy vstáváte?

Pokud si nedopřejete dostatek plnohodnotného spánku, vaše tělo vám nepoděkuje. Ba spíše naopak, bude hodně trpět. A když tělo trpí, projeví se to mnoha způsoby – třeba tak, že budete působit strhanějším dojmem. To vážně chcete? Nedostatek spánku mimo jiné podle odborníků zvyšuje riziko rakoviny či obezity. Tomu se přece nechcete dobrovolně vystavovat.

Příliš se stresujete

Vyhnout se v dnešní náročné a v mnoha ohledech i hodně hektické době jisté míře stresu, je prakticky nemožné. Každá z nás má ve svém životě něco, pro co se cítí ve stresu. Toho stresu ale nesmí být příliš mnoho.

Stres má negativní dopad na vzhled naší pleti. Projevit se může předčasným vznikem vrásek, pokožka působí mdle, celkově vypadáte unaveně. Nemluvě o tom, že také rychleji stárne a to je přece věc, které se chcete vyhýbat tak dlouho, dokud to jen bude možné. Proto se snažte stresovat jen minimálně, pokud to půjde, tak raději vůbec.

Holdujete neřestem

Alkohol, cigarety nebo třeba taková čokoláda – to jsou asi nejčastější neřesti, kterým mnoho z nás nedokáže odolat. Pokud kouříte, dopřáváte si více alkoholu, nežli kolik je zdrávo a neřeknete ne, když před sebou uvidíte tabulku čokolády, pak se nedivte, že vaše pokožka stárne rychleji, než by musela.

Časté neřesti se podepisují ne vzhledu i stavu naší pleti. Organismus díky nim hodně trpí a ačkoli často trpí tiše uvnitř, brzy se to začne projevovat i navenek. A kde jinde, nežli samozřejmě na pleti, kde jsou všechny negativní procesy k vidění jako úplně první. Pokud víte, že se těchto neřestí nedokážete vzdát úplně, což by bylo samozřejmě nejlepší, snažte se je alespoň omezit na skutečně nutné minimum.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments