Každá z nás má vlasy trochu jiné. Ať už jsou ale vaše vlasy jakékoli, určitě víte, že jim vysoušení horkým vzduchem příliš nesvědčí. Proti tomu se ale ohrazují odborníci, kteří jsou zase toho názoru, že vlasům škodí, pokud je necháváte uschnout samovolně. Jak to tedy je?

Nechat vlasy volně uschnout? Sáhnout po fénu? Nebo raději po žehličce? To jsou otázky, které si možná pokládáte i vy. Odborníci říkají, že nechávat vlasy usychat samovolně není dobrý nápad – trvá to dlouho a voda zbytečně nabobtnává kutikulu, která pak může praskat a tím může dojít k poškození vlasů.

Každému typu vlasů svědčí něco jiného

Jak již bylo řečeno – každá z nás má vlasy jiné, jedna mastné, druhá suché, třetí třepící se a ta čtvrtá tvrdé a nepoddajné. Jak k vlasům správně přistupovat s ohledem na jejich typ, abyste jim zbytečně neškodily?

Jemné vlasy

Majitelky jemných vlasů by si měly dát pozor na časté použití žehličky, lepší volbou je fén. Pokud můžu poradit, nejdříve vlasy ošetřete přípravkem ochraňujícím proti horkému vzduchu, poté začněte vlasy fénovat na vlažný vzduch a postupně přidávejte na teplotě.

Mastné vlasy

Máte-li mastné vlasy, kterým stačí málo, aby působily zplihle a unaveně, pak sahejte po fénu, raději nežli po žehličce. Vlasy byste si měly fénovat na chladnější vzduch, protože teplý vzduch podporuje tvorbu mazu, což ve vašem případě není zrovna žádoucí.

Nepoddajné vlasy

Patříte-li k majitelkám nepoddajných vlasů, které neposlouchají a dají se jen velmi těžko zkrotit, pak se vaším nejlepším přítelem stane žehlička na vlasy. Pamatujte ale na to, že je vlasy potřeba před žehlením dobře usušit, jinak riskujete, že se poškodí a poničí. Pokud to není úplně nutné, nepoužívejte žehličku denně, ctěte pravidlo: všeho s mírou.

Vlnité vlasy

Majitelky vlnitých vlasů jsou mnohdy nešťastné z jejich objemu, za který by ale kdejaká jiná žena dala cokoli. Kudrnaté vlasy ale také bývají na dotek hrubší a sušší, což je daň za krásný objem, jež vám mnohé ženy závidí. Kudrnaté vlasy se doporučují nechávat proschnout na vzduchu skoro do sucha, na jejich fénování používejte difuzér.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze