Unikátní blokette styl: Spojte sportovní vzhled s hravou ženskou elegancí

Módní svět stále častěji vytváří nové směry, které se odvíjejí od konvenčních stereotypů. Jedním z těchto inovativních trendů je blokette styl, který spojuje sportovní hravost s jemnou ženskostí. Tato estetika získává na popularitě díky svému originálnímu spojení prvků blokecore a coquette, a stává se tak význačným výrazem individuality v současné módě.

 Kde se styl blokette vzal?

Trend Blokette vznikl jako zajímavý a odvážný směr v podcastu Nymphet Alumni, který je veden moderátorkami „Hot Girl Critics“ Biz Sherbert, Alexi Alario a Sam Cummins. Termín blokette sám o sobě vznikl sloučením dvou slov – blokecore a coquette. Blokecore je styl inspirovaný typickým oblečením fotbalových fanoušků a britských chlapců, zatímco coquette je estetika, která zdůrazňuje jemnou a hravou ženskost.

Foto: Verconiik

To nejlepší z obou světů

Výsledkem spojení těchto dvou odlišných směrů jsou outfity, které spojují prvky z obou pólů oděvního spektra. Například fotbalový dres může být doplněn vrstvenou minisukní, čímž se vytváří zcela nový a vizuálně atraktivní vzhled.

Klíčové prvky blokette stylu

Vintage-inspirované sportovní oděvy

Retro sportovní oblečení, jako jsou bundy od Adidas nebo fotbalové dresy, hrají v blokette stylu význačnou roli. Důležité jsou také vintage barevné kombinace a siluety, které jsou oblíbené u moderních preppy značek.

Boty hrají důležitou roli

Pro Blokette jsou charakteristické boty jako Adidas Sambas, balerínky nebo lodičky Mary Janes. Adidas Sambas a podobné tenisky jsou typické pro blokecore, zatímco baleríny a Mary Janes lodičky reprezentují ženskou a elegantní stránku tohoto stylu.

Stuhy

Stuhy se staly populárním doplňkem v blokette stylu, a to nejen jako ozdoba do vlasů, ale také ke zdobení různých oděvních kusů, jako jsou punčochy či kabelky. Tento trend přinesla návrhářka Sandy Liang s její romantickou estetikou zdobenou mašlemi.

Návleky na nohy a dlouhé ponožky

Populární styl balletcore přináší do blokette jemnou ženskost i sportovní prvky. Návleky na nohy jsou často doplněny balerínami, Uggsy, mokasínami nebo dokonce mohutnými kotníkovými botami. Tímto spojením dokážete vykouzlit jedinečný vzhled.

Závěr

Blokette styl se rychle stává oblíbeným mezi mladými lidmi, kteří chtějí vyjádřit svou originalitu a hravost skrze svůj vzhled. Tento trend nabízí možnost experimentovat s kombinací tradičních prvků dvou odlišných stylů, čímž vznikají zajímavé a kontrastní outfity. Blokette styl nás učí, že oděv by neměl být omezen stereotypy a že spojení zdánlivě neslučitelných prvků může vytvořit něco úplně nového a osvěžujícího.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.