Unavená pleť po probdělé noci? Zamaskujte ji

Bujarý večírek, spousta učení nebo také nemoc – to všechno jsou důvody, pro které si nedopřejeme tolik spánku, kolik bychom měly a ráno se divíme, že se nemůžeme vykopat z postele. Zažila jsme to snad úplně každá a všechny do jedné víme, že se probdělá noc podepíše nejen na naší energii (nebo spíše na jejím nedostatku, že?), ale také na vzhledu pleti.

Unavenou pleť můžete před okolím skrýt

A nemusíte si nasadit pytel na hlavu a nosit ho celý den, jde to totiž i jinak.

Pleť je naší vizitkou, proto se není čemu divit, že chceme, aby nás reprezentovala v tom nejlepším světle. Unavené pleti si ale naše okolí všimne prakticky okamžitě, ono je to skoro jako na potvoru, že zrovna v den, kdy jste toho v noci moc nenaspaly a ráno se při pohledu do zrcadla zděsili, jak to vlastně vypadáte, potkáte nejvíce lidí.

A to je fakt pecka.

Jak zamaskovat unavenou pleť?

Unavená pleť je bez jasu, působí zašedle, zdobí ji kruhy pod očima a postrádá přitažlivou jiskru. A to není věc, kterou byste potřebovali, ať už jdete do práce, chystáte se na pracovní pohovor nebo třeba máte rande. Jak tedy unavenou pleť zamaskovat?

Postrádá pleť jas?

Jak jsem již zmínila výše: když je pleť unavená, automaticky ztratí svůj živý jas. A to je škoda. Proto je potřeba pleti jas opět navrátit a to tak, že do make-upu, který používáte, přidáte pár kapiček tekutého rozjasňovače. Nebudete se divit, co tenhle šikovný trik dokáže!

Tmavým odstínům se vyhněte!

Možná tíhnete ke tmavým barvám a líbí se vám tmavé líčení. V den, kdy za sebou budete mít náročnou noc a poté ještě náročnější ráno – dejte tmavým barvám vale. Místo toho sáhněte po světlejších odstínech, ideálně perleťové nebo tělové stíny.

Zatočte s kruhy pod očima!

Kruhy pod očima jsou velmi častým projevem unavené pleti. Kosmetický nešvar, který nás dokáže nepěkně potrápit. Máme s ním zkušenost snad úplně každá a víme, že kruhy pod očima prostě nevypadají dobře. Základem úspěchu je mít po ruce korektor, ideálně ve tvaru tužky, se kterým kruhy pod očima zamaskujete. Vybírejte korektor světlejší, tmavší by váš problém jedině zhoršil.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.