Umíte správně zacházet s řasenkou?

S řasenkou si můžete vykouzlit dokonale dlouhé a husté řasy, které podtrhnou kouzlo vašeho obličeje a dodají hloubku vašemu pohledu. I když mnoho žen řasenku používá dnes a denně, ne všechny s ní umí zacházet správně. A co vy? Ovládáte práci s řasenkou na jedničku?

Nejčastější chyby při práci s řasenkou

Zahrnuje i vaše líčení nanášení řasenky? Pak zpozorněte, protože možná i vy patříte k ženám, které se při práci s řasenkou dopouští určitých chyb. Na první pohled se tváří nenápadně, ale ve výsledku vám mohou uškodit.

Naučte se s řasenkou zacházet správně a dosáhněte tak nejen zvětšení očí, ale i rozzáření pohledu, kterému pak nikdo ve vašem okolí neodolá.

Chyba číslo 1: používáte voděodolnou řasenku pro běžné nošení

Voděodolné řasence se voděodolná neříká jen tak pro nic za nic – jak už totiž její samotný název napovídá, je tento typ řasenky určený především pro situace, kdy jsou řasy vystavené vodě. Mezi tyto situace můžeme zařadit například dovolenou u moře, pobyt v bazénu nebo třeba lyžovačku na horách.

Spousta žen ale voděodolnou řasenku používá i pro běžné nošení, což je naprosto zbytečné. Voděodolná řasenka totiž řasy zbytečně zatěžuje, nemluvě o jejím nepříliš snadném odličování, které dává řasám rovněž docela zabrat.

Chyba číslo 2: neberete ohled na minimální trvanlivost produktu

A teď ruku na srdce, milé dámy: která z vás má ve své sbírce prošlou řasenku, kterou i přes skutečnost, že její minimální trvanlivost dávno vypršela, stále ještě používá? Možná byste se divily, kolik z vás je toho názoru, že se na řasence vlastně nemá co zkazit.

Pravda je přitom taková, že i kosmetika má určitou minimální dobu spotřeby, která se na každém konkrétním produktu nezmiňuje jen tak pro nic za nic. Řasenku byste neměli používat déle nežli půl roku.

Chyba číslo 3: způsobujete rychlejší vysychání řasenky

Teď si možná říkáte, co je to za hloupost, vždyť vy přece nic takového neděláte. Vědomě možná ne, ale nevědomě s největší pravděpodobností ano. Jde o to, že mnoho žen se štětečkem v tubě řasenky tzv. kvedlá nahoru a dolů, protože si myslím, že se jim díky tomu podaří na štěteček nanést co možná nejvíce barvy. A právě v tomto pohybu je zakopaný pes.

Ve skutečnosti totiž zbytečným kvedláním štětečku v tubě řasenky způsobujete, že se do tuby dostane spousta vzduchu, což povede akorát tak k tomu, že vám řasenka daleko rychleji vyschne a začne žmolkovatět. Správně byste s řasenkou měly pracovat tak, že budete štětečkem v tubě jemně kroužit a přebytečnou barvu lehce otřete okraj.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.