Kdo by to byl řekl, že i na první pohled tak banální činnost jako si vyfoukat vlasy, může být pro mnohé z nás takový oříšek, viďte? Možná vás to překvapí, ale jsou mezi námi ženy, které si třeba vyfoukat vlasy správně neumí. A kdo ví, možná k nim patříte i vy…

Jak si správně vyfoukat vlasy? Známe na to fígle!

Pokud stále ještě nevěřícně kroutíte hlavou a pohráváte si s myšlenkou, jestli to opravdu myslíme vážně, protože podle vás na foukání vlasů vůbec nic není, pak byste si určitě neměli nechat ujít dnešní článek.

Ono se to na první pohled skutečně může zdát jako hloupost, jenže není. I foukání vlasů má svá pravidla, která je potřeba dodržovat, abyste dosáhli toho nejlepšího výsledku a zároveň svým vlasům zbytečně neubližovali.

Pokud chcete znát správný postup jak si vyfoukat vlasy, pak jsou následující řádky určené právě vám.

Tip číslo jedna: vlasy si fénujte po částech

Možná stejně jako většina žen děláte tu chybu, že si vlasy fénujete jako celek. Mnohem lépe ale uděláte, když si je budete vysoušet po částech, tedy po pramenech. I když to na první pohled vypadá, že vám tento postup bude trvat déle a sušení vlasů se tak protáhne, výsledný efekt bude mnohem lepší a vaše vlasy budou krásně suché a přitom vysušené šetrně.

Tip číslo dva: nechte vlasy odpočinout

Pokud si chcete vlasy fénovat, nikdy byste to neměli dělat bezprostředně poté, co vylezete z vany nebo sprchy a z vlasů vám po jejich umytí ještě bude kapat voda. Pamatujte na to, že mokré vlasy jsou velmi, velmi citlivé, jsou hodně křehké a stačí jim opravdu velmi málo, aby došlo k jejich poškození. Po umytí proto vlasy na pár minut zabalte do ručníku, který do sebe nasaje přebytečnou vodu a teprve poté se pusťte do jejich vysoušení.

Tip číslo tři: nefénujte si vlasy zbytečně horkým vzduchem

Hodně žen si myslí, že čím vyšší teplotu na svém fénu nastaví, tím rychleji a jednodušeji si své vlasy vyfoukají. Ono to na jednu stranu k tomuto názoru tak trochu vábí, ale pravda to určitě není. Budete-li si vlasy fénovat na zbytečně vysokou teplotu, která ani není potřeba, zbytečně si je poškodíte. Vysoká teplota narušuje přirozenou strukturu vlasů, které jsou pak suché, křehké a lámavé. Nejlépe tedy uděláte, když si vlasy postupně vyfénujete teplým, nikoli však horkým vzduchem a foukání vlasů zakončíte vzduchem studený, který vlasy zafixuje.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze