Ukrajinské módní značky, které stojí za vaši pozornost i podporu

Ukrajinská módní scéna zažívala v posledních letech zajímavý boom. Jak to bude do budoucna bohužel nedokáže dnes říct asi nikdo, my z celého srdce doufáme, že pozitivní rozvoj nejen módního průmyslu, ale celé země bude pokračovat i nadále. Jaké módní značky z Ukrajiny stojí za naši pozornost?

WeAnnaBe

Značka WeAnnaBe má neuvěřitelný cit pro ženskost. Svěží volánky, našité kapsy a lehké látky jemných růžovo-béžových odstínech přitahují módní nadšence svou elegancí a jemností. Tato značka dámské módy má kromě internetových obchodů také showroomy v Kyjevě, Oděse a dokonce i v New Yorku.

Must Have

Řetězec Must Have má za cíl konkurovat na Ukrajině největším zahraničním řetězcům s módou. Široká síť kamenných poboček pomáhá s rozšířením povědomí o značce po celé zemi. Značka provozuje i e-shop. Cílem značky je nabízet aktuální módu pro co největší skupinu lidí různých velikostí a tvarů.

Sleeper

Značka Sleeper – jak už název napovídá – zahájila svou tvorbu v roce 2014 produkcí luxusních pyžam připomínajících společenskou módu. A svého trendu se drží dodnes.

Kate Zubarieva a Asya Varetsav, zakladatelky značky, pracovaly dříve jako módní žurnalistky, a tak moc dobře věděly, jaký typ módy může mít úspěch. A nemýlily se.

Mezi fanoušky značky patří opravdu význačná světová jména – Katy Perry, Brie Larson, Kourtney Kardashian, Aurora James, Busy Philipps, Chloë Grace Moretz, Zoey Deutch, Dakota a Elle Fanning, Veronika Heilbrunner neba Lena Dunham.

Frolov

Slovy zakladatele Ivana Frolova je značka FROLOV „mostem“ mezi nositelnou módou a high-fashion módou z přehlídkových mol světových designérů. Svou nabídku tak nazývá „couture to wear“.

Kromě nepopiratelně nádherných kousků, jako jsou korzety a šaty posázené kamínky, se značka důsledně věnuje společenské odpovědnosti a prohlubování diskuse o LGBTQ+ a genderových otázkách.

Není divu, že si Frolov našel fanoušky v osobnostech jako Dua Lipa, Demi Lovato nebo Rita Ora.

Paskal

Značka Paskal si zakládá na jemných siluetách a minimalistických tvarech, které připomínají inovativní architekturu a přírodu. Krása je odvozena od základních komponentů, ze kterých je tato móda tvořena.

Výsledkem je dle slov oficiálního webu citlivý design se silnou osobností.

Zakladatelka značky Julie Paskal je finalistkou prvního ročníku prestižních cen LVMH. Svou značku pojmenovanou po sobě uvedla tato absolventka architektury na trh v roce 2013.

Nué Studio

Třypitivé topy a doplňky ve stylu Hollywoodu a jeho zlaté éry – to je značka Nué Studio. Párty outfity této značky mají neskutečný šmrc. Po nějakou dobu nebude na Ukrajině na tento typ módy prostor ani nálada, ale věříme, že se vše v dobré obrátí a i tato značka bude moct dělat znovu Ukrajině radost!

Jak tyto značky podpořit?

V aktuální situaci doporučujeme sledovat oficiální sociální sítě těchto a dalších ukrajinských módních značek a sledovat výzvy s možnou pomocí, které značky sdílí.

Některé ze zmíněných značek prostřednictvím svých e-shopů nabízejí dopravu i do České republiky. Nakolik je v dnešní době možné objednávku uskutečnit, si netroufáme odhadnout, ale do budoucna věříme, že nastane situace, kdy budeme moct i tyto značky podpořit třeba přímou objednávkou z jejich e-shopu!

Pokud jsme na nějakou značku, kterou možná znáte vy, zapomněli, dejte vědět v komentářích. Rádi připravíme pokračování článku!


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.