Událost roku MET GALA 2020 byla odložena kvůli koronaviru

Událost roku, na kterou se těší nejen celebrity, ale i my, byla bohužel vlivem celosvětové pandemie COVID-19 odložena. Stejně jako i jiné společenské akce, i MET GALA musela svůj původní termín 4. května 2020 zrušit. V tomto termínu se tak bohužel nedočkáme obdivuhodných módních rób a akce pořádané samotnou Annou Wintour. 

Těžce zkoušený New York akci letos na jaře hostit nebude

MET GALA se koná každý rok v New Yorku v Metropolitním muzeu umění. To je ale v důsledku pandemie COVID-19 uzavřené. Aktuální informace hovoří o uzavření areálu do 15. května nicméně vzhledem k nepříznivé situaci v New Yorku bude dost možná tento termín prodloužen. MET GALA bylo pro tento rok oficiálně odloženo, náhradní termín konání ale zatím není určen. Dočkáme se tak letos vůbec této módní akce roku?

Vzhledem k nevyhnutelnému a odpovědnému rozhodnutí Metropolitního muzea, které muselo být uzavřeno, se i slavnostní večer posouvá na pozdější datum,” sdělila v dopise čtenářům šéfredaktorka Vogue a pořadatelka akce Anna Wintour.

Rozhodnutí o odložení charitativní akce roku pořadatelům doporučilo také Centrum pro kontrolu nemocí a prevence (Center for Disease Control and Prevention). Zda se vůbec dočkáme náhradního termínu, nebo se MET GALA v roce 2020 vůbec konat nebude, zatím Anna Wintour čtenářům neprozradila. My doufáme, že se situace uklidní a náhradní termín konání bude přesto určen. O mnohé bychom totiž přišli.

Téma MET GALA 2020

Každý rok je dané téma akce a v tomto duchu se nesou všechny slavnostní róby. V roce 2020 se MET GALA měla ujmout značka Louis Vuitton s tématem „About Time: Fashion and Duration“. Toto téma s sebou mělo přinést róby inspirované módou od roku 1870 až po současnost.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.